Práce ve stavebnictví?

Oprava a modernizace domu Václava Klementa 336, Mladá Boleslav

Ve spolupráci se Společenstvím vlastníků jsme zrekonstruovali velký panelový bytový dům o 126 bytových jednotkách na Tř. Václava Klementa v Mladé Boleslavi.

Lokalita:
Tř. Václava Klementa 336, Mladá Boleslav
Investor:
Společenství vlastníků jednotek pro dům Tř. Václava Klementa 336, Mladá Boleslav
Termín:
11/2010-10/2014
Investiční náklady:
11 mil. Kč
Schovat mapu

Fotogalerie projektu / 11 fotografií

Popis realizace

Jak zateplování bytového domu SVJ probíhalo?

Kvalitní plastová okna

Vlastní rekonstrukce domu postaveného v roce 1968 byla zahájena na podzim roku 2010 výměnou oken z plastových profilů s izolačním dvojsklem U=1,1 s mezi skelním rámečkem TGI-W pro vyšší ochranu proti hluku z nedaleké frekventované komunikace a pracemi na obnově střešního pláště. 

Hydroizolace a zateplení ploché střechy

Následná oprava střechy budovy a strojovny výtahu se vzduchotechnikou, zahrnovala obnovu podkladu, provedení lokálního vyspádování střešní roviny, zateplení střechy deskami z pěnového polystyrénu EPS 100 S stabil tloušťkou 80 mm a pokládku nové hydroizolace z podkladních a kompletačních thermoaktivních pásů PLURA THERMO AD P 2,5mm a modifikovaných krycích asfaltových pásů Pluvitec TECH 5000 PA 5,0, dále pak demontáž a likvidace stávajících rozvodů vzduchotechniky, dodávka a instalace nových ventilačních turbín Lomanco BIB 14.

Zateplení fasády panelového domu

Pro zateplení obvodových stěn bytových podlaží včetně konečné povrchové úpravy fasády domu včetně soklu byl použit tepelně izolační systém STOMIX THERM ALFA. Kontaktní zateplení fasády bylo provedeno z tepelné izolace EPS F a tepelné izolace z minerální vlny TF tl. 140 mm. Stávající klempířské prvky na obvodovém plášti budovy, střeše a lodžiích byli odstraněny a nahrazeny novým oplechování parapetů, skříní elektrorozvaděčů, krycími a ukončovacími lištami.  Sanace lodžií obsahovala výměnu původního podlahového souvrství za nové, výměnu zábradlí a drobné statické úpravy včetně reprofilací železobetonových konstrukcí. 

Na závěr byla celková oprava objektu doplněna o úpravu okapového chodníku z betonové dlažby včetně obnovy svislé hydroizolace. Podařila se oprava fasády s kvalitním zateplením, nová funkční plochá střecha. Obnova lodžií a celkové úpravy přispěly, že z obyčejného paneláku se stal úsporný dům splňující nároky dnešní doby. 

Kvalitní přípravou rekonstrukce bytového domu, stavebně technickým posouzením a intenzivní spoluprácí přispěla k řešení finanční problematiky a umožnění čerpání státní dotace z programu Zelená úsporám. Celková výše dotačních prostředků dosáhla částky 5,4 mil. Kč.

Kompletní elektroinstalace v domě

V roce 2014 oslovili KASTEN zástupci Společenství vlastníků opět s požadavkem na stavebně montážní práce. Po zdařilé rekonstrukci z roku 2010 bylo nyní třeba kompletně vyměnit ve vnitřních protorách domu veškerou elektroinstalaci. Společnost KASTEN připravila pro tento záměr projektovou dokumentaci a zároveň zabezpečila její projednání s dotčenými orgány státní správy. V rámci náročné rekonstrukce elektrických rozvodů byly individuálně opraveny i rozvody v některých bytových jednotkách.

Opravou a modernizací domu bylo docíleno nejen výrazné snížení energetické náročnosti dom, které skvěle ilustruje Statistika úspor tepla - porovnání roků 2008 – 2015, ale i prodloužení doby životnosti stavby a zvýšení celkového komfortu bydlení. Nové barevné řešení výrazně přispívá k zatraktivnění bytového domu v městské aglomeraci. Tým vedoucího projektu Jana Kuchaře, mistra Tomáše Jansy a přípraváře stavby Emy Havelkové, dostál sloganu naší společnosti:  „Za skvělou stavbou pečlivá firma“.

Také plánujete zateplit váš bytový dům? Nechte si od nás cenu zateplení spočítat, a na základě Vámi dodaných parametrů Vám navrhneme ideální řešení. Je to jednoduché, stačí vyplnit naší kalkulačku ceny zateplení.
Líbí se vám naše realizace a chcete se s ní podělit?