Přilož ruku k dílu - získej stabilní práci

Zateplení

Hlavním účelem zateplení obvodového pláště budovy a střechy jsou samozřejmě úspory nákladů za vytápění. Navíc ale dům získá pěkný moderní vzhled a zvýší se jeho komfort i celková hodnota nemovitosti. Důležité je zvolit vhodné řešení celého systému zateplení, aby výsledkem byly maximální energetické úspory a zároveň aby zateplení tvořilo funkční celek. Návratnost nákladů na zateplení je pak rychlá a výhodná.

Zateplení budovy přináší mnoho výhod. Tou hlavní je samozřejmě snížení nákladů na vytápění, protože zateplení fasád a střech významně zabraňuje únikům tepla. Současně se také zlepší estetický vzhled budovy a zvýší se její odolnost proti povětrnostním podmínkám. Dále se prodlouží životnost objektu a technickým zhodnocením se zvýší jeho tržní cena.

Zateplení budov je technologický proces, který má svá pravidla a výrobcem stanovené postupy. Základem úspěšného zateplení domu je proto výběr kvalifikované stavební společnosti. Firma KASTEN vám pomůže najít vhodné řešení celého systému zateplení a ručí za kvalitu provedených stavebních prací.

Zateplení domu od firmy KASTEN

Můžeme se pochlubit více než 1 500 zateplenými bytovými domy a vážíme si toho, že jsme považováni za špičku v oboru. Spokojenost s kvalitou odvedené práce potvrzují i vyjádření našich klientů.

V České republice stojí přibližně 200 tisíc panelových domů, které poskytují bydlení pro více než milion domácností. Zdaleka ne všechny prošly celkovou rekonstrukcí, takže zateplování paneláků je stále aktuálním tématem. Důležité je zvážit rozsah rekonstrukce tak, aby výsledkem byly maximální energetické úspory a zároveň aby zateplení tvořilo funkční celek.

Zateplení fasádních plášťů panelových domů s sebou přináší nejen úspory energií, ale také z původně nehezkých šedých sídlišť dělá opět atraktivní moderní bydlení.

Pokud patříte mezi ty, kteří svá obydlí ještě nezateplili a o důvodech důkladně přemýšlíte, máme pro vás sedm argumentů, které vám mohou pomoct v rozhodování.

ZATEPLENÍ FASÁD

Zateplením získá dům novou, svěží a atraktivní fasádu, ale především se zamezí tepelným ztrátám a účty za energie se tak rapidně sníží. Kromě toho zateplení zvýší celkovou hodnotu objektu.

Zateplením si pomůžeme k úspoře celkových nákladů za vytápění, ale musíme je dělat důsledně a všude. Ne tedy jen v místech, kde největší tepelné ztráty předpokládáme (střecha, fasády), ale i v místech, kde se zdánlivě tepelné ztráty nejeví až tak velké (detaily a jejich tepelné mosty atd.). 

ZATEPLENÍ STŘECH

Zateplení střech je stejně důležité jako zateplení obvodového pláště budovy. Střechou totiž dochází k největším tepelným ztrátám, protože teplý vzduch má tendenci stoupat vzhůru. Je proto žádoucí střechu zateplit, aby se tyto ztráty minimalizovaly a klima uvnitř objektu bylo vyrovnané po všechna roční období.

CENA ZATEPLENÍ

Finální cenu zateplení budovy obecně ovlivňuje hned několik faktorů, a proto musíme ke každé zakázce přistupovat individuálně.

Naše oddělení kalkulace staveb připraví podle vašich požadavků zcela bezplatně předběžný rozpočet celé rekonstrukce a navrhne vám nejlepší řešení. Výsledkem komplexního zateplení je minimalizace nákladů na energie, zlepšení stavu budovy a zvýšení komfortu bydlení. 

Kontaktujte oddělení kalkulace staveb společnosti KASTEN, naši odborníci vám rádi poradí.