Práce ve stavebnictví?

O nás / KASTEN

KASTEN spol. s r. o. vznikla v roce 1995. Dnes patří mezi přední soukromé firmy v oblasti stavebnictví.

Již 27 let zajišťujeme pro své zákazníky komplexní služby v oblasti pozemního stavitelství.

Provádíme výstavbu, modernizaci a rekonstrukce bytových, občanských a průmyslových staveb. Specializujeme se na komplexní rekonstrukce, revitalizace a energeticky úsporná opatření a zateplení bytových domů.

Ekonomické ukazatele

ORGANIZAČNÍ STRUKTURA / VEDENÍ SPOLEČNOSTI / NÁŠ TÝM

V každém projektu naší společnosti, od menších staveb až po velké stavby charakteru, je provedeno každý den mnoho rozhodnutí. Projektově orientovaná práce je postavena na silné týmové spolupráci. Zainteresovaní lidé musejí být schopni vykonávat rozhodnutí jiných stejně jako dělat rozhodnutí vlastní.

Mnoho z těch, kteří přicházejí pracovat pro společnost KASTEN je překvapeno, jak rychle lze u nás dosáhnout pozic, ve kterých mohou rozhodovat. Věříme, že lidé se učí z úspěchů i omylů, a že odpovědnost pomáhá lidem růst.

Organizační struktura společnosti 05/2022

HISTORIE

Jako většina společností začínala i KASTEN od píky  Počet zakázek vzrůstal geometrickou řadou. V druhé polovině devadesátých let měla firma KASTEN na kontě už několik desítek rodinných domů.

V roce 2000 jsme proto v Nymburku zřídili středisko „Výstavba rodinných domů“. Zdálo se, že další cesta firmy povede právě tudy. Jenže nevedla. 

Rozevřít a dozvědět se více

V roce 1996 jsme získali první zakázku na opravu panelového domu. Tehdy to byla jedna z mnohých. Postupně však přibývaly. Ekonomické výsledky naznačovaly, že by to nemusela být pro firmu špatná orientace. A tak se těžiště činnosti začalo přesouvat od novostaveb a rekonstrukcí občanských,bytových a průmyslových staveb  i  k revitalizaci a zateplování bytových, zejména panelových domů. Začala se formovat dnešní podoba společnosti KASTEN.

KASTEN je postaven na lidech. A  projektovém řízení. V roce 2000 jeden ze zákazníků projevil zájem o to, zda ve firmě existuje systém řízení kvality dle norem řady ISO 9000. Jeho požadavek položil základní kámen k tomu, co se dnes skrývá za sloganem firmy KASTEN: Za skvělou stavbou pečlivá firma.

V roce 2002 byl ve firmě zaveden a certifikován systém řízení kvality dle ISO 9001, v roce 2006 byl certifikován systém environmentálního managementu dle ISO 14001a rok nato systém ochrany zdraví a bezpečnosti práce OHSAS 18001

Nebylo to lehké, ale je nanejvýš pravděpodobné, že i proto má dnes firma KASTEN u zákazníků dobré jméno a mezi společnostmi s obdobným zaměřením renomované postavení. Ostatně, kdo si napíše na štít „Za skvělou stavbou pečlivá firma“, si nic jiného než pečlivou práci nemůže dovolit. Když sebevědomě tvrdí, že je skvělý a pečlivý, musí mít jistotu, že tomu tak opravdu je. Musí se také podle toho chovat. Protože nic tak nepředchází pádu jako pýcha.

SOUČASNOST

Společnost KASTEN se každým rokem dynamicky rozvíjí. Již více jak dvě desítky let tak pro své zakázníky buduje silné portfolio atraktivních služeb.  

Během své mnohaleté existence společnost KASTEN jasně prokázala, že je stabilní firmou a spolehlivým partnerem.

Rozevřít a dozvědět se více

V současné době představuje KASTEN skupinu několika společností uspořádaných do holdingové struktury s vlastním kapitálem cca 200 mil. Kč.

Kolem „mateřské“ firmy vyrostlo několik dalších, jejichž předmět činnosti vhodně doplňuje a rozšiřuje původní stavební specializaci. Založení holdingu bylo spojeno s organizační restrukturalizací společnosti a získáním nových strategických partnerů v rámci ucelení nabídky služeb. Holdingové uspořádání je založeno na vzájemné spolupráci společností a centralizaci jednotlivých činností, což umožňuje efektivní práci jednotlivých firem a zaměření na konkrétní produkt či službu.

Mateřská společnost KASTEN HOLDING s. r. o.  poskytuje celé skupině jednotné strategické řízení s jasnou vlastniskou strukturou. Jediným vlastníkem a současně jednatelem je původní zakladatel Ing. Aleš Kocourek.

KASTEN spol. s r. o., je stavební společnost zabývající se pozemním stavitelstvím, občanskou, bytovou a průmyslovou výstavbou. Jejím cílem je v nejvyšší kvalitě provádět prakticky veškeré stavební práce, včetně pozemních staveb na klíč. Dlouhodobě se specializuje na program komplexní revitalizace bytových zděných a panelových domů, zateplování a energeticky úsporná opatření, opravy a zateplení střešních a fasádních plášťů budov, včetně projekční, technické, inženýrské a investiční přípravy stavby. 

Společnost se pravidelně se umisťuje v první desítce nejúspěšnějších českých stavebních firem v soutěžích Svazu podnikatelů ve stavebnictví MID‐TOP STAV a TOP STAV. Za špičkovou kvalitu, inovátorství, týmovou práci a trvalý zákaznický přístup byla KASTENu udělena mnohá ocenění

Společnost KASTEN spol.s r. o.  získala prestižní ratingové ocenění v rámci CZECH TOP 100, a to formou certifikátu ČEKIA Stability Award 2020 s hodnocením AAA, tedy exceletní. Tento aspekt řadí společnost KASTEN mezi nejstabilnější firmy v České republice a dokládá její spolehlivost při plnění závazků z obchodního styku.

KASTEN spol.s r.o.  je členem Hospodářské komory ČR, Svazu podnikatelů ve stavebnictví a Asociace společenské odpovědnosti. 

VÝROČNÍ ZPRÁVA ZA ROK 2021 (PDF 22 MB)

Zázemí pro veškerou činnost mají společnost ve vlastním provozním areálu v Neratovicích, Větrná 145, který vybudovala v uplynulých letech na ploše cca 13 500 m2. V areálu hlavního stavebního dvora se nachází administrativní a prodejní centrum, sklady stavebního materiálu a sklady stavebních profesí.

Naše vztahy s klienty, dodavateli a dalšími partnery jsou založeny na transparentnosti při vyjednávání, objektivitě při obchodním rozhodování a rovnosti příležitostí.

SPOLEČNOST KASTEN ZÍSKALA TATO OCENĚNÍ

Během své téměř pětadvacetileté existence tým společnosti KASTEN jasně prokázal, že je firmou stabilní
a pro své zákazníky solidním a spolehlivým partnerem.

KASTEN PODPORUJE

CERTIFIKÁTY KASTEN

Je mnoho různých certifikátů a certifikací a není snadné se v nich orientovat. Cílem všech certifikátů je zvyšovat důvěryhodnost výrobků,
produktů a služeb jednotlivých firem, ale např. i firemních systémů řízení.

Kariéra KASTEN

Na pevných základech a poctivém přístupu záleží.
Proto nabízíme stabilní práci ve stavebnictví a benefity,
které dávají smysl. Přidejte se k nám.

Přejít na detail kariéra

Z tisku