Práce ve stavebnictví?

Rekonstrukce oken a dveří

Při výběru oken a dveří je velmi důležité posoudit kromě estetického vzhledu také technické a funkční parametry. Výplně otvorů by měly mít:

  • dobré tepelně izolační vlastnosti – sníží spotřebu energie při vytápění
  • skvělé izolační vlastnosti
  • nízké nároky na údržbu
  • odpovídající design – celkově ladí s budovou

VSTUPNÍ DVEŘE

Vstupní dveře do budovy jsou prvním místem kontaktu s domem, ale i reprezentativním prvkem. Jejich vzhled a funkčnost by měly brát ohled na značnou exponovanost vstupního prostoru. Na vstupní dveře jsou kladeny vysoké požadavky. Musí například zvládnout velký teplotní rozdíl na vnitřní a vnější straně křídla dveří v zimních měsících, mít požadovanou požární odolnost, dobré izolační vlastnosti a splňovat vysokou míru bezpečnosti.

Jaké dveře zvolit? Na trhu nalezneme široké spektrum možností. Primárním kritériem pro výběr vchodových dveří je typ budovy. To znamená, zda se jedná o rodinný dům, bytový dům, administrativní budovu nebo třeba zdravotnické zařízení. Kromě ceny je důležité zohlednit výběr materiálu (plastové, dřevěné, s hliníkovými profily apod.), bezpečnostní prvky, typ povrchové úpravy a samozřejmě design.

INTERIÉROVÉ DVEŘE

Při výběru interiérových dveří je opět nutné zohlednit jejich umístění. Různé typy budov mají odlišné nároky na to, co by dveře měly splňovat, a proto i parametry výběru budou rozdílné. Dveře v prostorách administrativních budov nebo zdravotnických zařízení budou daleko více zatěžované než v rodinném domě. Ve všech případech je při výběru dveří nutné pečlivě zvážit poměr ceny a kvality.

OKNA

Současný trh nabízí nepřeberné množství typů oken. Plastová nebo dřevěná, dvojskla, trojskla a mnoho dalších variant.

Výběr správných výplní otvorů do jakéhokoli typu budovy je zcela zásadní z hlediska energetických úspor. Právě těmito prostory může docházet k značným tepelným ztrátám, a proto je třeba provést výměnu oken odborně na výši, podle správných technologických postupů. Firma KASTEN má v tomto ohledu důmyslně propracované know-how a bohaté zkušenosti.

Výplně otvorů je vhodné vybírat vždy individuálně a s doporučením odborníka. Potřebujete poradit? Obraťte se na rozpočtové oddělení společnosti KASTEN, rádi vám pomůžeme.