Přilož ruku k dílu - získej stabilní práci

Bytový dům Španielova „taková běžná revitalizace“

02.09.2015 (Zdroj: Materiály pro stavbu 07/2015)

Revitalizace bytového domu se sedmi vchody a 120 byty 

ve Španielově ulici Praze 6-Řepích probíhala před čtyřmi lety. Prováděla ji neratovická společností KASTEN.

Zadání investora, Společenství vlastníků jednotek Španielova 1317–1323, požadovalo výměnu okenních výplní, aplikaci kontaktního zateplovacího systému, novou fóliovou hydroizolační vrstvu střechy včetně tepelné izolace a kompletní rekonstrukci vstupních částí domu položení teracové dlažby, zabudování nových poštovních schránek, povrchové úpravy stěn, zateplení podhledů a instalaci žárově zinkovaných stříšek nad vchody).

Španielova

Vstupy měly získat charakter reprezentativního prostoru, na první pohled charakterizujícího vztah majitelů ke svému domovu. Vzhledem k množství bytových jednotek byl instalován pro přístup do domu moderní čipový systém, který zajistí bezproblémový vstup do domu pro jeho obyvatele a zabrání vstupu nepovolaných osob.

BAREVNÉ ŘEŠENÍ DOMU

Zvolené barevné řešení domu, v němž převládají šedé odstíny, kupodivu vůbec nepůsobí tak šedivě jako to původní. Podařilo se vytvořit svěží barevnou kompozici zkrášlující okolní prostředí. Na žádost investora byly, bohužel jako nezbytnost, namontovány mřížové prvky na okenních otvorech v suterénu, aby se zvýšilo zabezpečení proti vloupání.

Při opravě lodžií byl jako podklad pod dlažbu použit čerpaný beton s vyztuženými vlákny. Při větším rozsahu prací je to technologie velmi efektivní a výhodná. Strojové rozprostření betonu šetří čas a oproti klasickému použití zavlhlé směsi a ručnímu zpracování i náklady. Výztužná vlákna garantují dostatečně mechanické vlastnosti a plnohodnotně nahrazují běžně používané kari sítě.

Spokojenost investora i obyvatel domu ukazuje, že KASTEN pracoval pečlivě a odvedl kvalitní dílo.

Vice informací o průběhu celkové rekonstrukce domu Španielova 1317-1323 V Praze 6 - Řepích se můžete dovědět v referencích. 

DOKUMENTY K PROJEKTU