Přilož ruku k dílu - získej stabilní práci

Revitalizace domu Španielova v Praze Řepích

Od od podzimu 2011 do jara 2012 probíhala celková revitalizace domu Španielova 1317-23 v Praze 6.

Lokalita:
Španielova 1317-1323, Praha 6 - Řepy
Investor:
Společenství vlastníků jednotek Španielova 1317-1323
Termín:
08/2011-05/2012
Investiční náklady:
20,3 mil. Kč
Schovat mapu

Fotogalerie projektu / 18 fotografií

Popis realizace

Co bylo cílem rekonstrukce?

Hlavní část realizace se týkala provedení kompletního vnějšího opláštění na 7 vchodovém panelovém domě situovaném v obytné zóně pražských Řep, který nabízí bydlení v celkem 120 bytových jednotkách. Zadání investora obsahovalo výměnu okenních výplní, provedení kontaktního zateplovacího systému a novou foliovou hydroizolační vrstvu střechy včetně tepelné izolace.

Součástí zadání byla i kompletní rekonstrukce vstupních částí domu, které tak dostaly ráz reprezentativního prostoru s provedením veškerých povrchových úprav dle přání zákazníka (teracové dlažby, zabudované schránky, povrchové úpravy stěn a zateplení podhledů nebo žárově zinkované stříšky).

Jaký byl postup?

Jako podklad pod dlažbu na lodžiích bylo použito čerpaného betonu s vyztuženými vlákny. Tato technologie je velmi výhodná a efektivní při realizaci většího rozsahu prací, protože strojové stříkání betonové směsi ušetří nejen čas, ale především náklady oproti klasickému použití zavlhlé směsi a ručnímu zpracování. Odpadá také nutnost armování, které je nahrazeno výztužnými vlákny, jež garantují dostatečné mechanické vlastnosti a plnohodnotně nahrazují běžně používané kari sítě.

Barevné řešení domu, kde převládají především odstíny šedé barvy, bylo vytvořeno ve spolupráci s architekty užitého kontaktního zateplovacího systému a vznikla tak zajímavá kompozice osvěžující charakter okolního prostředí. Na žádost zákazníka byly namontovány mřížové prvky na okenních otvorech v suterénu, díky nimž se zvýšilo zabezpečení domu proti vloupání.

Jelikož se jedná o bytový objekt s mnoha jednotkami, byla zvolena technologie přístupu do domu pomocí čipového systému. Ten zajistí jak neustálý bezkontaktní provoz, tak zabrání vniknutí nepovolaných osob do objektu.

Shrnutí

Závěrem lze říci, že spokojenost všech zúčastněných partnerů je důkazem toho, že zaměstnanci Kastenu odvedli pečlivou práci a klientovi bylo předáno kvalitní dílo.

Máte v plánu rekontruovat obdobný dům? Nechte si ji od nás předběžně spočítat, stačí vyplnit jednoduchý formulář.
Líbí se vám naše realizace a chcete se s ní podělit?