Přilož ruku k dílu - získej stabilní práci

Komplexní revitalizace je vždy výhodnější

13.01.2016 (Zdroj: Bytová družstva-SVJ-Správa domů 05/2015)

Přesvědčili se o tom před třemi lety i členové Společenství vlastníků jednotek Španielova 1317–1323 v Praze – Řepích. Rozhodování určitě nebylo jednoduché, šlo o investici za 20 milionů korun.

Ale vyplatilo se

Práce realizovala neratovická společnost KASTEN od podzimu 2011 do jara 2012.

Hlavní část se týkala kompletního vnějšího opláštění na panelovém domě se sedmi vchody a 120 bytovými jednotkami. Tedy výměnu okenních výplní, aplikaci kontaktního zateplovacího systému a novou foliovou hydroizolační vrstvu střechy včetně tepelné izolace. Součástí zadání byla i kompletní rekonstrukce vstupních částí domu, aby získaly charakter reprezentativního prostoru.

Španielova 1317–1323

Byly položeny teracové dlažby, povrchově upraveny stěny, zatepleny podhledy a instalovány žárově zinkované stříšky nad vchody, pod něž byly zabudovány nové poštovní schránky.

Jako podklad pod dlažbu na lodžiích byl použit čerpaný beton vyztužený vlákny, která nahrazují svařované sítě, zvyšují pevnost betonu, nekorodují, zabraňují vzniku a rozšíření trhlin při dynamickém zatížení.

Tato technologie je velmi výhodná a efektivní při realizaci většího rozsahu prací, protože strojové stříkání betonové směsi ušetří nejen čas, ale především náklady oproti klasickému použití armování, zavlhlé směsi a ručnímu zpracování. 

Barevné řešení domu

Barevné řešení domu, v němž převládají odstíny šedé barvy, bylo vytvořeno ve spolupráci s architekty. Vznikla tak kompozice osvěžující charakter okolního prostředí. Na žádost zákazníka byly na okenních otvorech v suterénu namontovány mřížové prvky, díky nimž se zvýšilo zabezpečení domu proti vloupání. Pro bezpečný vstup do domu byla zvolena technologie přístupu prostřednictvím čipového systému, který zajistí neustálý bezkontaktní provoz a zabrání vniknutí nepovolaných osob.

Vice informací o průběhu celkové rekonstrukce domu Španielova 1317-1323 V Praze 6 - Řepích se můžete dovědět v referencích. 

DOKUMENTY K PROJEKTU