Práce ve stavebnictví?

Zateplení bytového domu Bukovecká 511-513 v Letňanech

Společnost KASTEN úspěšně zrealizovala zateplení bytového domu v pražských Letňanech v ulici Bukovecká.

Lokalita:
Bukovecká 511, 512, 513, Letňany
Investor:
Společenství vlastníků - Bukovecká 511,512,513
Termín:
05/2011 -11/2011
Investiční náklady:
10,4 mil. Kč
Schovat mapu

Fotogalerie projektu / 10 fotografií

Popis realizace

Hlavní část realizace zakázky se týkala provedení kompletního vnějšího opláštění včetně rekonstrukce a zateplení střechy na panelovém domě situovaném v obytné zóně Letňan. Kromě toho byly provedeny i následující navazující práce:

  • výměny výplní otvorů na lodžiích
  • oprava střešního pláště 
  • klempířské a zámečnické práce
  • oprava podlah lodžií
  • zateplení podhledů v suterénu

Součástí díla byla i kompletní rekonstrukce vstupních částí, které tak dostaly ráz reprezentativního prostoru s provedením veškerých povrchových úprav dle zadání.

Na přání klienta byl na fasádu na štítě objektu napsán nápis názvu ulice, a to pro lepší orientaci v dotčeném sídlišti. Následně byly vyzděny parapetní plochy a osazeny okenní sestavy na schodišťových lodžiích, čímž vzniklo nové místo ve společných prostorech objektu.

Barevné řešení domu bylo vytvořeno ve spolupráci s architekty a autory projektu a vznikla tak příjemná kompozice zapadající do charakteru okolního prostředí. Na žádost zákazníka byly namontovány mřížové prvky na okenních otvorech v suterénu, a tím se zvýšilo zabezpečení domu proti vloupání.

Zateplování panelových domů je efektivní pro úspory nákladů za energie. Toto jistě potvrdí i obyvatelé domu v Bukovecké ulici, kteří díky zateplení fasády svého domu výrazně ušetří. Díky nové fasádě je dům nejen hezčí, ale zároveň poskytne i modernější a atraktivnější bydlení. S průběhem zakázky byly spokojeny všechny zúčastněné strany a samotný výsledek si můžete sami zhodnotit v přiložené fotogalerii.
Líbí se vám naše realizace a chcete se s ní podělit?