Práce ve stavebnictví?

Revitalizace panelového domu Rabštejnská 12,14 v Plzni

Plzeň se může chlubit dalším úspěšně revitalizovaným panelovým domem, a to v ulici Rabštejnská. Původně nudně šedý dům se dnes pyšní originální fasádou, kde dominantu hraje sytě žlutá barva.

Lokalita:
Rabštejnská 12,14, Plzeň
Investor:
Společenství vlastníků Rabštejnská 12,14 v Plzni
Termín:
08/2011 -03/2012
Investiční náklady:
10,7 mil. Kč
Schovat mapu

Fotogalerie projektu / 16 fotografií

Popis realizace

Vzhledem k obsáhlosti zakázky, jejímž předmětem bylo především zateplení objektu, výměna výplní otvorů, nové zastřešení, rekonstrukce lodžií i výmalba společných prostor, bylo nutné práci rozdělit do několika hlavních etap.

  • Výměna výplní otvorů. V první řadě byly demontovány a zlikvidovány původní výplně otvorů a dřevěných bytových a schodišťových lodžiových stěn. Dodána a namontována byla okna z profilů VEKRA PRIMA. Chodbová okna byla specifická ve svém provedení, protože stávající nevyužité lodžiové sestavy byly nahrazeny předsazenými okny.
  • Zateplení objektu. Kasten provedl kompletní zateplení obvodového pláště izolantem o tloušťce 100 mm a to s využitím systému Caparol. Díky výběru sytých a pestrých barev na fasádu, získal dům zcela nový ráz. Z původní nevzhledné šedé „krychle" se nyní stal veselý dům s převahou žluté barvy, který jistě lahodí očím kolemjdoucích a samotných obyvatel domu.
  • Nové zastřešení objektu. Opomenuta nezůstala ani střecha objektu, byla provedena demontáž původního zateplení strojoven a provedení nového. Dále montáž valbové konstrukce příhradovými vazníky a jako krytina byl použit poplastovaný trapézový plech Lindab. Izolační rohož v tomto případě byla použita tepelně měkká o tloušťce 300 mm.
  • Dodávka a montáž výtahů. V zimních měsících roku 2012 byly došlo k výměně původních týtahů domu za nové, bezpečnostní výtahy značky OTIS. V tomto případě byl vybrán konkrétní model výtahu GEN2MOD s nosností 320 kg, respektive 400 kg včetně nových elektrických rozvodů. V rámci rekonstrukce výtahů došlo k prodloužení a montáži nového opláštění výtahové šachty z desek Fermacell.
  • Nový povrch na lodžiových podlahách. Na lodžiích byly jako podlahové krytiny zvoleny nové dlaždice a taktéž došlo k provedení nové hydroizolace.
  • Kompletní výmalba společných prostor. Před samotnou výmalbou byly nejdříve vyspraveny porušené části stropů a stěn a očištěn původní povrch podlah ve vstupním podlaží. Následně pro samotnou výmalbu byl použit omyvatelný nátěr na betonové podlahy a soklové části stěn. Zbytek stěn byl vymalován dvojitým nátěrem malířských barev značky Primalex.

Obyvatelé domu se tak mohou těšit z nového a lepšího bydlení. Dílo bylo ke spokojenosti všech zúčastněných stran předáno 28. 3. 2012.
Líbí se vám naše realizace a chcete se s ní podělit?