Práce ve stavebnictví?

Revitalizace administrativní budovy Jana Palacha, Mladá Boleslav

Zateplení administrativní budovy, ve které sídlí společnost Centrotherm, je tak trochu symbolické. Společnost působící na poli dodavatelů tepelné energie, se rozhodla pro snížení energetické náročnosti své administrativní budovy v Mladé Boleslavi.

Lokalita:
Jana Palacha 1294, Mladá Boleslav
Investor:
Centrotherm Mladá Boleslav, a.s.
Termín:
09/2017 - 11/2017
Investiční náklady:
2 mil. Kč
Schovat mapu

Fotogalerie projektu / 6 fotografií

Popis realizace

Zateplení administrativní budovy, ve které sídlí společnost Centrotherm, je tak trochu symbolické. Společnost působící na poli dodavatelů tepelné energie, se rozhodla pro snížení energetické náročnosti své administrativní budovy v Mladé Boleslavi.

Často skloňované energie

Ten, kdo zná skutečnou hodnotu energií, přemýšlí jak s nimi naložit ekonomicky a efektivně. Jedním z možných způsobů je zateplení obvodového a střešního pláště budov, kterým se eliminují zbytečné tepelné úniky. Tuto cestu si zvolila i společnost Centrotherm pro revitalizaci svého sídla v Mladé Boleslavi.

Společnost Centrotherm se již přes 20 let věnuje distribuci tepelné energie pro domácnosti i komerční objekty. Hlavním cílem je spolehlivá a bezpečná dodávka tepla pro vytápění a ohřev teplé užitkové vody, bez které si jen těžko umíme představit fungování v našich domovech či kancelářích.

Rekonstruovaná budova je dvoupodlažní s plochou střechou obdélníkového půdorysu a navazuje na ní další zástavba. Přímo na objekt je napojena nízká, dvoupodlažní budova s komerčním využitím a pokračuje zástavbou šestipodlažních bytových domů.

Obvodový plášť

Po přípravě a umytí podkladu se obvodový plášť zateplil izolací z polystyrenu o tloušťce 140 mm s finální silikonovou omítkou s velkostí zrna 1,5 mm. Vlhkostí namáhaná soklová část se opatřila soklovými nenasákavými deskami a mozaikovou omítkou. Všechna kritická místa, jako je napojení systému na okenní rámy, rohy budovy i založení systému, byla upravena pomocí doporučených lišt a doplňků. Parapety jsou z pozinkovaného ocelového plechu odpovídající hloubky a samozřejmostí je také vyřešení hromosvodné soustavy a nový okapový chodník včetně svislé hydroizolace.

Střešní konstrukce

V rámci komplexní revitalizace objektu byla realizována i změna tepelně-technických parametrů střešního pláště. Stav původní dvouplášťové střešní konstrukce byl ověřen kontrolní sondou a na základě výsledku bylo navrženo vhodné řešení její rekonstrukce a zateplení. Na vnější plášť původní konstrukce se přidávala tepelně-izolační vrstva v podobě dílců ze střešního polystyrenu EPS 100 S v celkové tloušťce 160 mm. Dílce byly kladené ve dvou vrstvách na vazbu, pro zamezení vzniku tepelných mostů a kotvené teleskopickými kotvami se šroubem odpovídající délky. Použitý typ kotev byl předem ověřený tahovou zkouškou. Hydroizolační vrstva je tvořena asfaltovými pásy, které byly plnoplošně natavené na podkladní samolepící thermoaktivní membránu. Součástí realizace bylo také vyřešení zásadních detailů u atiky, střešních vtoků a komor odvětrání vzduchotechniky. Jako poslední byla provedena soustava hromosvodu.

Úspora energií a spokojenost investora je vždy našim cílem

Výsledkem naší práce je energeticky úsporný objekt se snadno rozpoznatelnou fasádou ve firemních barvách. Spokojenost investora je důkazem toho, že zaměstnanci KASTENu odvedli precizní práci a klientovi bylo předáno kvalitní dílo.

V přiloženém dopise si můžete přečíst pochvalná slova od předsedy představenstva Ing. Miroslava Olšáka: "Chtěl bych touto cestou poděkovat Vašim zaměstnancům za precizně odvedenou práci. Jednání všech Vašich zaměstnanců bylo vysoce profesionální a korektní. Zvláště bych chtěl vyzvednout práci vašich dělníků, kteří při své práci minimálně narušovali provoz naší firmy a perfektně po sobě uklízeli. Po této zkušenosti s Vaší firmou jí rád, a všem, velice vřele doporučím."
Líbí se vám naše realizace a chcete se s ní podělit?

DOKUMENTY K PROJEKTU