Přilož ruku k dílu - získej stabilní práci

Rekonstrukce budovy A&O HOTEL AND HOSTEL v Praze 8

Dvouetapová modernizace zhodnotila budovu hotelu A&O Hotel and Hostel jak po technické, tak po estetické stránce.

Lokalita:
Děčínská 552/1, Praha 8 - Střížkov
Investor:
DATA-DOMIZIL Baugesellschaft mbH., Deutschland
Termín:
04/2014 - 10/2014
Investiční náklady:
21,1 mil. Kč
Schovat mapu

Fotogalerie projektu / 6 fotografií

Popis realizace

Hotel s metrem před nosem

Najít hotel, který odpovídá všem našim požadavkům je občas nelehký úkol. Pohodlné postele, dobrá snídaně, příznivé ceny a k tomu metro před nosem - to vše dělá z hotelu A&O Hotel and Hostel na Střížkově ideální volbou pro výlety i pracovní cesty.

Hotel se nachází v městské části Střížkov a od metra je vzdálen pouze několik kroků. Do centra Prahy se dá pohodlně dostat za čtvrt hodinky a v blízkosti se nachází také Výstaviště Holešovice, Výstaviště Letňany a O2 Aréna.

Nyní modernější

Čtrnáctipodlažní hotel je tvořen dvěma vertikálními věžemi se společným podnožím 1NP. Fasáda byla původně členěna výraznými balkony a opatřena šedozeleným fasádním nátěrem ve čtyřech odstínech různé intenzity.

Modernizací se vzhled hotelu změnil především díky zasklení balkonů v úrovní zábradlí, čímž se výrazně zvětšil vnitřní prostor pokojů. Nová barevnost v okrových odstínech osvěžila vnější design a podtrhla dominantnost budovy. Fasáda byla zateplena a má nové členění díky vystupujícím lisénam, které jsou řešeny v tmavějším odstínu. Na fasádu byl ve viditelných částech proveden reklamní nápis s názvem hotelu.

Rekonstrukce v rytmu KASTEN

Půdorysná členitost budovy značně stěžila stavbu lešení, které muselo být v částech nad přízemnými přístavbami hotelu vyřešeno závěsnými lávkami. V ostatních místech byla postavena klasická konstrukce lešení, která byla předem ověřena statickým výpočtem a do hotelu pečlivě ukotvena.

Povrch fasády byl upraven a připraven pro lepší přídržnost zateplovacího systému otryskáním původního fasádního nátěru. Poškozená místa železobetonových panelů byla reprofilována pomocí speciálních stavebních hmot a odhalena výztuž byla před zakrytím natřena pasivačním nátěrem.

Před zateplením fasády došlo ke stavebním úpravám balkonů, u kterých bylo zábradlí dozděno na tloušťku betonového nosníku desky, tedy došlo k vyrovnání do jedné roviny, a z vnitřní strany bylo opatřeno sádrokartonovou předstěnou s novou malbou. V místech balkonů byla demontována okna i dveře a otvory byly začištěny. Na takto vyrovnanou konstrukci byla namontována nová plastová okna s bílým rámem a izolačním dvojsklem dle výběru investora. Došlo tím ke zvětšení prostoru pokojů a vyrovnání celé fasády do kompaktnějšího celku. Okna přímo na fasádě se vyměnila za nová v původní pozici.

Stříšky nad lodžiemi v posledním podlaží byly zatepleny střešním tepelným izolantem ve spádu, zaklopeny dřevovláknitou deskou na kterou se provedla nová asfaltová krytina s příslušným oplechováním detailů.

Nové nášlapné vrstvy podlahy byly v režii objednatele provedeny v upravovaných balkonech. Jako podkladní plocha bylo ponecháno původní terazzo, na které se položil dřevěný rošt krytý OSB deskami. Nášlapnou vrstvu tvoří nově laminátová podlaha.

Obvodový plášť budovy byl zateplen systémem s minerální vatou tloušťky 100 mm, která byla ukotvena spolehlivými hmoždinkami s ocelovým šroubem. Minerální izolací se zateplilo také ostění a nadpraží oken a celý tento systém splňuje požadavky na požární bezpečnost bez nutnosti dalších opatření. Střešní nástavba se po přípravě povrchu upravila novou omítkou stejné barvy jako hlavní fasáda.

Kolem budovy byl proveden nový okapových chodník betonovou dlažbou v jedné řadě na štěrkový podsyp a opravou prošla také hromosvodná soustava.

První ze dvou pražských hotelů

Hotel v Děčínské ulici je první ze dvou pražských A&O hotelů, které naše společnost KASTEN rekonstruovala. Po úspěšné rekonstrukci tohoto hotelu jsme se v roce 2017 pustili do modernizace A&O hotelu RHEA ve Strašnicích. Podívejte se, jak probíhala tato modernizace.
Líbí se vám naše realizace a chcete se s ní podělit?