Práce ve stavebnictví?

Novostavba administrativní budovy Třebohostická

Současná architektura upřednostňuje čisté linie a spojení praktické funkčnosti s moderními materiály. Novostavbu administrativní budovy, která odpovídá těmto trendům, jsme postavili v pražských Strašnicích.

Lokalita:
Třebohostická 3363, Praha
Investor:
BELIX s.r.o., Praha 10
Termín:
09/2016 - 06/2017
Investiční náklady:
8,5 mil. Kč
Schovat mapu

Fotogalerie projektu / 8 fotografií

Popis realizace

Když už je trochu těsno

Společnost Belix se věnuje tak trochu netradiční oblasti, ale jejich služby jsou v případě nastalé situace opravdu nedocenitelné. Specializují se na odstraňovaní škod způsobených ohněm a vodou, ale také na záchranu a sanaci poškozených dokumentů. Základní filozofií společnosti je kompletní provedení prací ke 100%-ní spokojenosti zákazníka. Tento přístup sdílíme a máme jej společný.

Růst je znakem prosperující firmy a také s sebou přináší nové potřeby, například větší prostory. Ve společnosti Belix byla tato potřeba již intenzívně vnímána a rozhodli se pro rozšíření svého sídla přistavěním nové části. Stavění je zase naše parketa, proto jsme se do ní pustili tak, aby spokojené bylo vedení společnosti i zaměstnanci, kterým administrativní budova bude tvořit nový prostor k práci.

Nejlepší řešení

Nejideálnějším návrhem pro umístění nové budovy bylo navázat na původní zástavbu a objekt lokalizovat k severní uliční hranici pozemku s vjezdem z ulice Třebohostická. Postaven je k existujícímu administrativnímu objektu, přízemí nové budovy je řešeno pouze jako přístupová část a zachovává původní počet parkovacích míst. Vstup byl navržen jako výrazný prvek ve středové části se stylovými PUR panely červené barvy.

Konstrukce nové budovy

Provozně se jedná o jeden celek, objekt je třípodlažní s plochou střechou. V přízemí jsou zmiňované parkovací místa a vstup do budovy. Prostor obou nadzemních podlaží je rozdělen na hlavní kancelářskou plochu, která je na jedné straně ukončena kuchyňkou a na druhé straně dvěma samostatnými kancelářemi. Dále se v každém patře nachází sociální zázemí a sklad. Podél bohatě prosklené fasády jsou rozmístěny nábytkem oddělené pracoviště.

Obvodový plášť je vytvořen z PUR panelů a barevnost byla volena ve firemních barvách - kombinace šedivé a červené barvy. Na připravené základové konstrukce jsme navázali nosným ocelovým skeletem se stropy z předpjatých železobetonových panelů ukládaných do ocelové konstrukce. Zadní ztužující stěna je zhotovena jako zděná. Pásová okna jsou plastová, profily z vnější strany opatřené tmavou folií a v kastlíku nad okny jsou horizontální vnější žaluzie s elektrickým ovládáním. Oplechování kastlíku, který je přiznaný po celém obvodě, je z poplastovaného pozinkovaného plechu stejné barvy jako jsou okenní profily.

Vnitřní práce zahrnovali profese zajišťující plnohodnotný provoz všech prostor - rozvody vody a kanalizace, vytápění, elektroinstalace, sádrokartonové příčky a podhledy, malby, provedení keramické dlažby a obkladů, položení koberců a PVC krytin, osazení zárubní a dveří a zřízení kuchyňky v obou podlažích.

Součástí prací byla také přeložka vodovodní a plynové přípojky včetně zemních prací a demolice původní asfaltové plochy, čištění a frézování kanalizace od kanalizační šachty na oba směry a nové provedení asfaltové komunikace.

Nejlepší řešení

Každý projekt je jedinečný a za svoji existenci projde nejednou změnou až do konečné reálné podoby. Optimalizace projektů nás baví a i v tomto případě jsme ve společných jednáních přispěli k vyladění praktičnosti a funkčnosti celkového řešení v kombinaci s finanční vyvážeností.

Nezbývá než popřát, ať nové prostory jsou příjemným pracovním prostředím. 
Líbí se vám naše realizace a chcete se s ní podělit?