Přilož ruku k dílu - získej stabilní práci

Nový trend v revitalizaci bytových domů – předsazené lodžie

11.09.2019 (Zdroj: Materiály pro stavbu 08/2019)

Ještě před nedávnem představovala revitalizace bytových domů především zateplení, opravu zábradlí lodžií, novou fasádu, opravu vchodů, opravu nebo výměnu výtahů. Uživatelé bytů si rekonstruovali interiéry.

Panelákové „králíkárny“, jak byly kdysi nazvány domy, v nichž bydlí možná až třetina obyvatel, se měnily ve standardní, relativně velmi kvalitní komfortní byty. Spokojenost po čase vystřídal pocit, že do standardního komfortu přece jen něco chybí. Uživatelům některých domů začaly chybět lodžie nebo aspoň balkóny, jiným byly jejich lodžie po zateplení malé. A jak to tak životě bývá, objevilo se řešení: lodžie, které je možné zvětšit, lodžie, které je možné k bytu bez lodžií přidat.

Jednou ze stavebních společností, které se výstavbou nových či rozšiřováním stávajících zabývají, je neratovická společnost Kasten. V oboru působí více než 25 let. Nabízí kompletní služby v oboru revitalizace a rekonstrukce bytových domů. Jejích služeb se rozhodli využít například představitelé SVJ ze dvou sousedících bytových domů v Milánské ulici v Praze 10 při komplexní revitalizaci objektů, která zahrnovala i zřízení nových lodžií. Montáž nových předsazených lodžií na původně rovné jižní fasádě byla první etapou celé rekonstrukce obou domů. Postup a technologie prací byly dány projektem, který je spolu s pečlivým provedením, zejména pak detailů, zárukou výsledné kvality, bezpečnosti a spolehlivosti celé konstrukce.

Druhým krokem bylo vyřezání otvorů pro nové dveře na lodžii, následovalo osazení nových lodžiových dveří a výměna všech starých dřevěných oken za nová. Meziokenní vložky byly nahrazeny vyzdívkou. Následovalo zateplení. Barevné řešení podtrhlo nový vzhled nové jižní fasády.

Nové lodžie jsou pro uživatele komfortním prostorem navíc. Nová kvalita a pohoda bydlení za vynaložené prostředky stojí.