Práce ve stavebnictví?

Rekonstrukce bytového domu Havlíčkova 952-956, Mladá Boleslav

Společnost Kasten přispěla ke zkrášlení ulice Havlíčkova v Mladé Boleslavi, když provedla rekonstrukci bytového domu č.p. 952-956.

Lokalita:
Havlíčkova 952-956, Mladá Boleslav
Investor:
Společenství VJ - Havlíčkova 952-956 - MB
Termín:
07/2009-01/2010
Investiční náklady:
18,3 mil. Kč
Schovat mapu

Fotogalerie projektu / 10 fotografií

Popis realizace

Co bylo objektem rekonstrukce?

Bytové domy v ulici Havlíčkova 952-956, Mladá Boleslav jsou navrženy v technologii MS-P jako objekt osmipodlažní. Objekt v dnešním vlastnictví SVJ je řešen ze třech dilatačních částí. Jednotlivé části nejsou vůči sobě vertikálně posunuty.

Obvodový plášť budovy je tvořen zavěšenými sendvičovými prvky v ti. 20 cm (5 cm železobetonová monierka, 4 cm polystyren, 11 cm nosná ŽB vrstva). Včástech průčelí je obvodový plášť tvořen vrstvenými panely a vrstvenými meziokenními vložkami. Tyto byly nahrazeny příčkovkami HEBEL ti. 100 mm

Jaký byl záměr a průběh zateplení?

Hlavním předmětem zakázky na tomto osmipatrovém panelovém domě bylo provést kompletní zateplení fasády budovy kontaktním zateplovacím systémem Stomix THERM alfa na bázi izolačních desek z fasádního polystyrenu, včetně nové omítky.  Projekt, který vypracovala společnost IM PROJEKT spol. s.r.o., řeší také modernizaci osobních výtahů za výtahy DELTA CVS typ kabiny Beta, výměnu stávajících dřevěných oken za plastové prvky vyrobené z vysoce kvalitních německých profilů Gealan S 8000, sanaci betonových nosných konstrukcí domu a lodžií, včetně výměnu dlažby na lodžiích.

Jak rekonstrukce dopadla?

Tým vedoucího projektu Jana Kuchaře může být na své dílo patřičně pyšný. Poděkování a uznání za dobrou práci od Společenství vlastníků jednotek Havlíčkova 952-956 potěší.

Také plánujete rekontrukci?

Zajímá Vás cena zateplení fasády, střechy, vnitřní zateplení a nebo se chystáte na zateplení celého domu? Nechte si od nás cenu zateplení spočítat. Je to velmi jednoduché a snadné, stačí vyplnit formulář - kalkulačka ceny zateplení, a my Vám následně cenu zateplení zašleme.
Líbí se vám naše realizace a chcete se s ní podělit?

DOKUMENTY K PROJEKTU