Přilož ruku k dílu - získej stabilní práci

Krása domů Na Balabence

Stejné ladění stylu i barev u velkých bytových domů ocení minimalisté i vyznavači jednoduché krásy.

Lokalita:
Na Balabence 1431-33, 1437-38, Praha 9
Investor:
Společenství vlastníků jednotek nám. Na Balabence 1431 - 1433, 1437, 1438, Praha 9
Termín:
07/2018 - 01/2019
Investiční náklady:
21,3. mil Kč
Schovat mapu

Fotogalerie projektu / 10 fotografií

Popis realizace

Stejné ladění stylu i barev u velkých bytových domů ocení minimalisté i vyznavači jednoduché krásy.

Výrazné vs. jemné

Někdo má rád barvy a jejich nápadité kombinace, jiný upřednostňuje jednoduchost a jemné motivy. Obzvlášť u velkých domů může být sladění celého komplexu příjemnější alternativou.

Bytové domy na Balabence mají dohromady 5 vchodů, čtyři z nich jsou identické, pátý je atypický a napojený na vedlejší objekt obloukového půdorysu. Přesto, že domy nemají jedno společné vedení, došlo ke shodě a domluvě na společně probíhající rekonstrukci ve stejném stylu.

Rozsah rekonstrukce

Stavebním záměrem pro rekonstrukci bytových domů bylo zateplení obvodových stěn izolačním systémem, zateplení střechy, dílčí výměna výplní otvorů a revitalizace původních lodžií.

Fasáda

Každá dobrá rekonstrukce bytového domu začíná statickými sanacemi a reprofilacemi poškozených míst fasády. Na základě prohlídky domů, po postavení lešení, došlo ke zhodnocení skutečného stavu a rozsahu těchto zásahů, především u lodžiových panelů. Použité byly prvotřídní reprofilační materiály včetně antikorozních nátěrů.

Na obvodové stěny byly po očištění aplikovány desky z minerální vlny tloušťky 140 mm, na sokl a okenní parapety nenasákavý extrudovaný polystyrén. Systém byl uzavřen silikonovou probarvenou omítkou s barevným podnátěrem.

Střecha

V rámci revitalizace bylo provedeno zateplení hlavní střechy a střech nástaveb se strojovnami, včetně provedení nové svrchní povlakové hydroizolace. Jako tepelný izolant byl použitý střešní polystyrén EPS 200, ve dvou vrstvách, v celkové tloušťce 240 mm. Hlavní hydroizolační vrstva všech střech je tvořena povlakovou hydroizolací na bázi PVC, tloušťky 1,5 mm.

Zateplena byla také podlaha půdy nad objektem č.p. 1438. Izolant tvoří EPS 200 tloušťky 240 mm, kladený ve dvou vrstvách nad sebou. Na povrch izolantu byla položena pochozí lávka v šířce 600 mm, pro přístup ke stávající strojovně výtahu.

Výměna oken a dveří

Většina původních oken byla v minulosti vyměněna. Výměnou v průběhu rekonstrukce od KASTENU prošli původní dřevěné okna a balkónové dveře, nebo také okna v konkrétních bytech na požádání majitelů. Rámy nových oken jsou z PVC profilů s 5-ti komorami, se zasklením z izolačního dvojskla. Rámy byly opatřené rozšiřovacími profily pro bezproblémové zateplení ostění oken tepelným izolantem. Vyměněna byla také sklepní okna za nová, s bezpečnostním sklem a mřížemi z hliníkových profilů.

Lodžie

Původní podlahy lodžií byly po demontáži zábradlí vybourány až na nosnou konstrukci. Na očištěný panel byl provedený penetrační nátěr, vodotěsná vrstva z asfaltových pásů a nová spádová vrstva z betonové mazaniny s výztuží. Následně byla aplikována hydroizolační stěrka a keramická mrazuvzdorná dlažba.

Nové zábradlí lodžíí je z hliníkových komaxitovaných profilů s výplní z bezpečnostního skla Connex.

Velká změna

Každá nová fasáda po rekonstrukci představuje velkou změnu oproti původnímu šedivému designu. Výslední efekt moderní budovy doplňuje také nové zábradlí jako výrazný prvek na fasádě a umocňuje působení barev a hezkých rovných linek.
Líbí se vám naše realizace a chcete se s ní podělit?