Práce ve stavebnictví?

Zateplení obvodového a střešního pláště Vyžlovská v Praze 10

Tým pod vedením vedoucího projektu Martina Kopeckého úspěšně zrekonstruoval původně typicky šedý, panelový bytový dům v typové konstrukční soustavě T08-B ve Středočeské variantě ve Vyžlovské ulici.

Lokalita:
Vyžlovská 2242-2244, Praha 10
Investor:
Společenství vlastníků jednotek Vyžlovská 2242-2244
Termín:
07/2012 - 11/2012
Investiční náklady:
11,9 mil. Kč
Schovat mapu

Fotogalerie projektu / 14 fotografií

Popis realizace

Jak zateplení domu probíhalo?

Generální rekonstrukce a zateplení a střešního pláště panelového domu Vyžlovská 2242-2244, Praha byla realizována na základě projektové dokumentace ve stupni pro stavebního povolení, zpracované projektovou kanceláří DEKPROJEKT s.r.o., IČ: 27642411, Tiskařská 10/257, Praha 10, odpovědný projektant Ing. Luboš Káně, ČKAIT 0008506, z prosince 2011.

Trojsekční panelový bytový dům postavený v první polovině 80-tých let 20. století. Objekt má 8 nadzemních bytových podlaží, jedno ustupující 9. nadzemní podlaží s ateliéry a částečně zapuštěný suterén s technickým zázemím objektu a garážemi. V objektu se nachází 72 bytových jednotek. Na jižním průčelí je šest sloupců lodžií v bytových podlažích.

Rozsah provedené rekonstrukce

  • zateplení fasády objektu certifikovaným kontaktním zateplovacím systémem
  • částečné zateplení stropů suterénního podlaží (garáže, vstupy na jižní straně objektu)
  • vybourání původních MIV a jejich vyzdění z pórobetonových tvárnic
  • výměna původních dřevěných otvorových výplní v celém objektu
  • zateplení balkónů a oprava podlah
  • zateplení střech objektu a provedení nové hydroizolační vrstvy
  • provedení nových pultových stříšek nad jižními vstupy do objektu
  • oprava degradovaných slunolamů u ateliérů (obnažená a korodující výztuž)
  • výměna zábradlí (s vyloučením kotvení do podlahových vrstev)

Dodavatelé materiálů

Zateplovací systémy

Výrobcem kontaktního zateplovacího systému pro zakázku byla zvolena společnost WEBER. Hydroizolační systém je proveden od výrobce materiálu SCHOMBURG.

Lešení

Vzhledem k požadavku investora na rychlé provedení celé akce bylo rozhodnuto o provádění prací kolem celého objektu najednou. Práce probíhaly ze systémového lešení ALFIX od společnosti SNEP spol. s r.o..

Lodžie

Jako výplň zábradlí lodžií byl zvolen materiál Fundermax (desky jsou plošně lisované desky z přírodních vláken s dekorativními lamináty vyrobenými z melaminu nebo z tvrzených syntetických pryskyřic), který se ukázal jako skvěle esteticky i technicky doplňující prvek v celkové rekonstrukci objektu.

Vzhledem k nízké účinnosti vnitřních žaluzií byly vhodně zvoleny předokenní motorické žaluzie na ovládání z bytu, které zajistí dostatečný komfort v tepelně exponovaných dnech (umístění na jižní straně objektu).

Podlahy

Jako finální povrchová úprava podlah lodžií byla použita dlažba TAURUS s nerezovou okapnicí. V rámci dokončovacích prací byla provedena sanace všech tří předsazených vstupních schodišť sanace soklových částí a okapových chodníků. Vzhledem k dodržení podmínek dotačního programu došlo i ke kompletnímu zateplení stropní části technického podlaží.

Výsledek rekonstrukce a zateplení

Práce po celou dobu výstavby probíhaly v souladu s uzavřenou smlouvou a projektovou dokumentací. Vzhledem k výborné spolupráci všech stran došlo k provedení velmi pěkného barevného řešení celé akce a dům se tak stal výraznou dominantou okolí. Dům se tak stal opět klidným a moderním domovem pro 50 rodin, výraznou a vkusnou dominantou Prahy 10.

Nechte si od nás spočítat předběžnou cenu rekontrukce a zateplení - využijte kalkulačku ceny zateplení.
Líbí se vám naše realizace a chcete se s ní podělit?

DOKUMENTY K PROJEKTU