Přilož ruku k dílu - získej stabilní práci

Zateplení bytového domu U Děkanky 1641-44, Praha 4

Bytový dům U Děkanky v Praze 4 se může pyšnit 1. místem v soutěži Barevný dům 2012.

Lokalita:
U Děkanky č.p. 1641-1644, Praha 4
Investor:
Bytové družstvo 61
Termín:
03/2012-08/2012
Investiční náklady:
11,9 mil. Kč
Schovat mapu

Fotogalerie projektu / 14 fotografií

Popis realizace

Jak zateplení bytového domu probíhalo?

Bytové družstvo U Děkanky se rozhodlo svůj dům zvelebit, a tak vznikl plán na revitalizaci celého objektu. Dle požadavků klienta byla vypracována kanceláří Ing. Arch. Pavla Skaličky projektová dokumentace, díky níž mohla společnost KASTEN začít s rekonstrukcí.

Hlavní bod: zateplení fasády

Veškeré stavební práce se podařilo zrealizovat v časovém horizontu šesti měsíců roku 2012. Hlavním bodem revitalizace bylo zateplení fasády domu včetně zateplení suterénních prostor. K tepelné izolaci těchto dvou částí domu byly použity kontaktní zateplovací systémy Capatect Basic-Line a Capatect Minera-Line.

Sanace a hydroizolace

Dále byly kompletně rekonstruovány lodžie, kde k sanaci a hydroizolaci podlahového souvrství lodžií byl použit systém Cemix MAX C. Na podlahy lodžií byla položena nová keramická dlažba a staré zábradlí bylo vyměněno za nové - ocelové, žárově zinkované, povrchově upravené komaxitovou práškovou barvou a s výplněmi z bezpečnostního skla Connex.

Rekonstrukcí prošly i stávající výplně otvorů, kdy systémem Illbruck byla provedena oprava a utěsnění připojovacích spár původních plastových oken tak, aby výsledné parametry odpovídaly současným trendům a normám ČSN.

Konečné práce

Výsledkem celé práce je revitalizovaný dům, který zaujal i odbornou veřejnost a získal titul Barevný dům 2012 v kategorii Revitalizace bytového domu. Podíl na tomto vítězství mají kromě autorů z projektové kanceláře Ing. arch. Pavla Skaličky, také stavbyvedoucí Jan Kuchař a celý tým společnosti Kasten – Roman Slepička, Ema Havelková, Kamil Šob a jejich kolegové, kteří náročnou rekonstrukci realizovali. Na svoji práci mohou být patřičně hrdí.

 
Líbí se vám naše realizace a chcete se s ní podělit?