Přilož ruku k dílu - získej stabilní práci

Zateplení a energeticky úsporná opatření bytového domu Na Skalkách 966 v Neratovicích

Tým pod vedením vedoucí projektu Petry Nekolové úspěšně předal řádně dokončenou revitalizaci bytového domu v ulici Na Skalkách do užívaní spokojeným vlastníkům - Bytovému družstvu E. Beneše 966.

Lokalita:
Dr. E. Beneše 966, 277 11 Neratovice
Investor:
Bytové družstvo E. Beneše 966
Termín:
02.2010 - 07.2010
Investiční náklady:
9 201 255 Kč bez DPH
Schovat mapu

Fotogalerie projektu / 8 fotografií

Popis realizace

V rámci komplexních energeticky úsporných opatření a zeteplení bytového domu Dr. E. Beneše 966 v  Neratovicích byla řemeslníky společnosti KASTEN spol. s r.o. provedena montáž kontaktního zateplovacího systému BAUMIT, obnova hydroizolace a zateplení střešního pláště a strojovny výtahů, komplexní rekonstrukce strojoven a kabin výtahů, výměna vstupních portálů domu a ostatní doplňkové práce v rozsahu smlouvy o dílo a projektové dokumentace pro stavební povolení zpracované projektovou kanceláří Ing. Jolany Váňové, Přístavní 3503, 276 01 Mělník, vypracované na zákldě údajů z Energetického auditu a Odborného posudku zpracovaného společností STOPTERM spol. s r.o. 

Předmětem této zajímavé zakázky díla bylo provedení různých energeticky úsporných opatření, zvláště pak při použití nové a progresivní technologie zateplení obvodového pláště bytového domu systémem Baumit KlebeAnker.

Vlastnosti systému Baumit KlebeAnker:

  • žádné tepelné mosty
  • prokreslování hmoždinek patří minulosti
  • jeden výrobek pro všechny tloušťky izolantu
  • vhodné zejména pro pasívní a nízkoenergetické domy
  • až o 20 % lepší tepelně izolační vlastnosti systému
  • zajišťuje příjemnou pohodu vnitřního prostředí v zimě i létě
  • zateplení objektu je možné současně s renovací fasády
  • více než 200 základních odstínů, struktur a zrnitostí za jednotnou cenu

Geniální a v praxi osvědčený!

Tradiční spojovací metody jako sváření, šroubování nebo nýtování jsou stále více vytlačovány technologií lepení. Dnes se lepí nejen automobily či letadla, ale i mosty. Metoda lepení se stále intenzivněji prosazuje i u tepelně izolačních systémů s využitím desek z expandovaného polystyrenu (Baumit EPS-F) - ty se na nové (např. cihlové) podklady také mnohdy už jen lepí.

U omítnutých podkladů (u starých budov) ovšem lepení nestačí, zde jsme se dosud bez dodatečného hmoždinkování neobešli. Tyto podklady dosud představovaly nejslabší a rizikový článek v soudržnosti systému „zdivo-lepidlo-izolační materiál". To ale již patří minulosti! Odborníkům se tento problém podařilo vyřešit - pomocí lepicí kotvy Baumit KlebeAnker.

Jak funguje Baumit KlebeAnker

Baumit KlebeAnker je kruhová plastová kotva, která se osadí přímo na nosném zdivu a pokryje lepidlem, na které se pak nalepí tepelně izolační desky. Baumit KlebeAnker tak vytváří další styčné body, pevně spojené s jádrem nosné stěny. Fasádní izolační desky Baumit EPS-F nebo Baumit open a open plus se již nemusí na nosné zdivo dodatečně upevňovat pomocí různě dlouhých hmoždinek prostupujících tepelně izolační vrstvou. Jejich nosnou funkci převezmou lepicí kotvy Baumit KlebeAnker v počtu 6 ks/m2.
Líbí se vám naše realizace a chcete se s ní podělit?