Práce ve stavebnictví?

Tepelná izolace přístavku HVB , Praha 10 - Malešice

Společnost KASTEN provedla zateplení obvodového opláštění a vnitřních podhledů přístavku hlavního výrobního bloku spalovny v Praze v Malešicích.

Lokalita:
Průmyslová 615/32, Praha 10 - Malešice
Investor:
Pražské služby, a.s.
Termín:
06/2013 – 07/2013
Investiční náklady:
768 tis. Kč
Schovat mapu

Fotogalerie projektu / 6 fotografií

Popis realizace

Důvodem provedení termoizolace na přístavku řídícího centra v malešické spalovně bylo razantní střídání teplot uvnitř objektu dle aktuálního ročního období. Tyto změny teplot znepříjemňovaly pracovní prostředí obsluze řídícího centra, a proto byla jeho rekonstrukce nevyhnutelná.

Nejprve bylo demontováno původní trapézové opláštění včetně opláštění podhledu a odstraněna stávající tepelná izolace, která byla nevyhovující. Poté byla pomocí drátkových spojů vložena do prostoru ocelové konstrukce nová silnější tepelná izolace z deskové minerální vaty.

Dále byly tyto izolované plochy nově zaklopeny plechy, nýty a šrouby. Po dokončení opláštění bylo namontováno nové hliníkové okno o délce 6 metrů. Následně bylo pomocí klempířských prvků opláštění dokončeno.

Dalším krokem bylo zateplení vestavěného pohledu umístěného nad řídícím centrem pomocí volně ložené tepelné izolace z minerální vady.

Výsledkem výše jmenovaných úprav docílil objednavatel požadované přípravy pro vytvoření stálého klimatického prostředí řídícího centra a zlepšení pracovních podmínek obsluhy.

Celá zakázka pak byla v přípravné fázi řádně naplánována, aby bylo možné rekonstrukci provést v zadaném termínu. Výsledkem je tedy dílo ve vynikající kvalitě, které svým komplexním přístupem k rekonstrukci a opravě jednotlivých částí vede k celistvému a trvalému zlepšení technických a užitných vlastností objektu s dlouhodobou garancí.
Líbí se vám naše realizace a chcete se s ní podělit?