Práce ve stavebnictví?

Sanace panelového domu E. Beneše v Neratovicích

V termínu přibližně tří měsíců bylo zrealizováno zateplení jihozápadního průčelí a rekonstrukce lodžií na domě v Neratovicích, v ulici E. Beneše

Lokalita:
E. Beneše 1177-1182, Neratovice
Investor:
Bytové družstvo U hřiště
Termín:
09/2011 -12/2011
Investiční náklady:
8,3 mil. Kč
Schovat mapu

Fotogalerie projektu / 10 fotografií

Popis realizace

Jak sanace panelového domu probíhala?

Typicky šedý panelový dům v majetku Bytového družstva U hřiště, dokončený počátkem roku 1983, dostal z jižní strany, směrem k III. Základní škole v Neratovicích, zcela nový, jemně pastelový, barevný kabát.

Hlavní cíl: zateplení fasády

Hlavním úkolem stavbyvedoucího Leoše Péka ze společnosti KASTEN spol. s r.o. bylo provést sanaci a zateplení obvodového pláště (zateplení fasády) jihozápadní fasády kontaktním zateplovacím systémem Baumit Pro, výměnu původních ocelových, již značně zkorodovaných zábradlí, za nové hliníkové zábradlí Aluminco Klasik Vertikal s kotvením z čela a boků lodžie a mléčný výplní connex tl. 6 mm.

Barevné řešení domu je ve světle zelené a žluté pastelové barvě, aby svým exteriérem zapadal do okolního prostředí. K barvě fasády byly i vkusně sladěny ostatní barvy komponentů, například již zmíněné bílé výplně zábradlí.

Dokonalá logistika

Vzhledem k přání zákazníka zvládnout realizaci v termínu od září do prosince 2011, bylo nutné zahájit práce na všech šesti vchodech téměř najednou. Organizace práce tak musela být dokonale logisiticky zvládnuta, a proto nastoupily hned čtyři jednotlivé týmy proškolených pracovníků Kastenu a začaly pracovat každý na svém úseku. Podařilo se zkoordinovat jednotlivé profese jako klempíře, záměčníky a zateplovací týmy tak, že se jednotlivé práce vzájemně prolínaly a probíhaly na více vchodech současně. Předokenní sušáky na prádlo mohly být namontovány až při demontáži lešení, protože díky svým rozměrům by jinak montáž příliš znesnadňovaly. Ovšem i takové drobné úskalí se ke spokojenosti všech podařilo pružně vyřešit.

Závěrečná oprava okapního chodníku průčelí bytového domu a montáž nových hromosvodů dala nově zateplené fasádě punc opravdového kvalitního domova.

Dům takříkajíc "v novém kabátě" jistě přináší svým obyvatelům lepší pocit z bydlení.
Líbí se vám naše realizace a chcete se s ní podělit?