Přilož ruku k dílu - získej stabilní práci

Sanace a zateplení panelového domu Jablonecká

Sanace betonových konstrukcí a zesílení střešních nástaveb a pergol, předsazených lodžií a obvodového pláště se zateplením.

Lokalita:
Jablonecká 409-420,713,714 Praha 9
Investor:
Stavební bytové družstvo pro Prahu 9
Termín:
1997-2000
Investiční náklady:
50,6 mil Kč bez DPH
Schovat mapu

Fotogalerie projektu / 8 fotografií

Popis realizace

Panelový dům na Jablonecké ulici na pražském sídlišti Prosek je jedenácti patrová budova o čtrnácti vstupech. Je to dominanta celého okolí. Společnost KASTEN, průkopník vyhrál počátkem roku 1997 výběrové řízení na její rekonstrukci.

Předmětem díla byla sanace betonových konstrukcí a jejích následné zesílení  v oblasti střešních nástaveb a pergol, panelových styků předsazených lodžií s betonovým zábradelním panelem a včetně rekonstrukce hydroizolace podlah a následného zateplení obvodového pláště systémem BAUMIT.

Zajímavostí této stavby byl na tehdejší dobu velmi neobvyklý rozsah statických zajištění, kdy celá konstrukce byla pískována pod vysokých tlakem za účelem odstranění nesoudržných částí betonu a korozivních zbytků výztuže, za účelem dokonalého provedení reprofilace betonových panelů. Velmi neobvyklé a inovátorské řešení bylo také použití nerezových okapnic na lodžie v kombinaci s podlahou na bázi epoxidových pryskyřic od společnosti STO AG.
Líbí se vám naše realizace a chcete se s ní podělit?

DOKUMENTY K PROJEKTU