Práce ve stavebnictví?

Revitalizace domu Lindavská 781-785 v Praze 8

Na konci října 2011 společnost KASTEN úspěšně předala hotovou zakázku na domě Lindavská 781-785 v pražských Bohnicích. Bytový dům po kompletní regeneraci je chloubou nejen jeho obyvatel.

Lokalita:
Lindavská 781-785, Praha 8 - Bohnice
Investor:
Společenství vlastníků jednotek, Lindavská 781-785
Termín:
05/2011 -10/2011
Investiční náklady:
21,5 mil. Kč
Schovat mapu

Fotogalerie projektu / 16 fotografií

Popis realizace

Jak rekonstrukce domu probíhala?

Panelový bytový dům v ulici Lindavská je volně stojící, řadový 8 podlažní dům, kterých se v 80-tých letech nejen na pražském sídlišti Bohnice postavilo velké množství. Domov desítek rodin stojí na pěkném a klidném místě v sousedství Čimického háje.

Zateplení pláště budovy

Rekonstrukce tohoto domu podle projektové dokumentace, která byla vypracována společností A.W.A.L., se týkala především zateplení obvodového pláště (zateplení fasády) domu kontaktním zateplovacím systémem Baumit Pro, kompletní sanace střešního pláště budovy a strojoven výtahů hydroizolačním systémem Pluvitherm s tepelnou izolací tl. 160 mm, rekonstrukce lodžií včetně výměny původních zkorodovaných ocelových zábradlí za nová hliníková zábradlí Aluminco Klasik vertikál s výplní s bezpečnostním sklem connex bronz s mléčnou fólií.

Rekonstrukce střechy

V tomto případě byla velice zajímavá rekonstrukce střechy. Ze všeho nejdříve musela být demontována dřevěná dvouplášťová střešní konstrukce. To bylo poněkud obtížnější, vzhledem k velkému množství dřevní hmoty, ze které byla vyrobena celá konstrukce krovu. Po demontáži bylo možné přistoupit k aplikaci nového souvrství jednoplášťové střechy s klempířskými prvky v provedení lakovaný pozinkovaný plech. Práce na střeše musely být koordinovány v závislosti na zateplování strojoven výtahů a ostatních pracích.

Kdo měl rekonstrukci na starosti?

Kolektiv pod vedením stavbyvedoucího Antonína Šimka a přípravářky staveb Ivany Budkové musel brát při rekonstrukci střechy a zateplování pláště domu zvláštní důraz na výskyt hnízdišť rorýse obecného. Pro tohoto ze zákona chráněného ptáka musely být namontovány budky, jejichž vletové otvory tvořily původní větrací mezery dvouplášťové střechy.

Výměna bytových prvků

Zajímavá situace nastala v průběhu plánované rekonstrukce vzduchotechniky, kdy bylo nakonec objednatelem Společenstvím vlastníků jednotek, Lindavská 781-785 přistoupeno (oproti původní projektové dokumentaci) k její kompletní výměně, a to jak vzduchotechnického zařízení na střešním plášti panelového domu, tak stávajících digestoří a ventilátorů v bytech.

Rekonstrukce vstupních prostor

V neposlední řadě byly kompletně zrekonstruovány vstupy do domu včetně jejich interiérů. Pro zajímavost zde byly namontovány nové domovní telefony digitálního systému AIPHONE (DT). Dále byly zaskleny všechny lodžie, došlo k regulaci ústředního topení a rekonstrukci ramp na jižním průčelí.

Shrnutí

Všechny práce na domě byly prováděny v souladu s dodržováním zákonů a vyhlášek hlavního města Prahy. To také osobně prověřila kontrola České inspekce životního prostředí bez zjištění jakýchkoliv nesrovnalostí.

I přes všechny zdánlivé překážky se podařilo bytový dům Lindavská zregenerovat ke spokojenosti jeho obyvatel a pražské Bohnice se mohou pochlubit dalším úspornějším zatepleným domem.

Další fotografie najdete zde
Líbí se vám naše realizace a chcete se s ní podělit?