Práce ve stavebnictví?

Rekonstrukce domu 28. října 910-912 v Neratovicích

Stavebnímu bytovému družstvu Neratovice, které si objednalo rekonstrukci bytového domu v ulici 28. října, společnost KASTEN řádně předala zrenovovaný objekt v květnu 2012.

Lokalita:
28. října 910-912, Neratovice
Investor:
Stavební bytové družstvo Neratovice
Termín:
09/2011 -05/2012
Investiční náklady:
4,330 mil. Kč
Schovat mapu

Fotogalerie projektu / 11 fotografií

Popis realizace

Předmětem zakázky bylo především zateplení objektu kontaktním zateplovacím systémem Baumit o tloušťce 120 mm a zateplení podkroví domu minerální vatou.

Rekonstrukce domu byla od počátku dle požadavku vlastníka objektu Stavebního  bytového družstva v Neratovicích rozdělena na dvě etapy. Realizace započala v září 2011 nejdříve lokálními opravami a následným zateplením zadního průčelí bytového domu. Tato část objektu obsahovala bytové lodžie, které podlehly rekonstrukci také, včetně výměny podlah. Před nástupem zimy se v exteriéru podařilo ještě zrealizovat zateplení obou štítů.

Za nepříznivého počasí se pracovníci KASTENU pod vedením stavbyvedocího Leoše Péka přesunuli do interiéru objektu, kde postupně vyměnili všechna okna ve společných prostorech za nová a moderní okna z pětikomorového profilu UNIWIN 007 s dorazovým těsněním a značkovým kováním s mikroventilací s izolačním dvojsklem, včetně finálního začištění z interiéru a poté položili tepelnou izolaci v podkroví domu.

V polovině března se klimatické podmínky umoudřily a mohlo se pokročit s venkovními pracemi. Nejprve se provedla kompletní pokládka okapového chodníčku a poté se pokračovalo v lepení izolantu na předním průčelí. Jako poslední úkol bylo obnovení vstupních parterů, které jsou v této lokalitě extrémně namáhány. Nakonec i s tímto úkolem jsme si poradili a dílo tak mohlo být řádně předáno.

Nyní je dům okrasou dané lokality a díky svým veselým barvám na fasádě je jistě potěšením pro své obyvatele i okolní sousedy.
Líbí se vám naše realizace a chcete se s ní podělit?