Práce ve stavebnictví?

Oprava a modernizace bytového domu Josefův Důl č.p. 24 u Mladé Boleslavi

Ve druhém pololetí roku 2012 byla společností Kasten, kromě jiných, zrealizována tato zakázka. Modernizace bytového domu v Josefově Dole u Mladé Boleslavi.

Lokalita:
Josefův Důl č.p. 24, Mladá Boleslav
Investor:
Společenství vlastníků jednotek domu č.p.24, Josefův Důl u Mladé Boleslavi
Termín:
07/2011 -01/2012
Investiční náklady:
7,7 mil. Kč
Schovat mapu

Fotogalerie projektu / 11 fotografií

Popis realizace

Pětipatrový bytový dům, který byl postaven počátkem 70. let 20. století, byl po rozhodnutí jeho vlastníka kompletně revitalizován. V současné době nejenže vypadá mnohem lépe, ale zároveň odpovídá těm nejpřísnějším technickým normám a předpisům. Hlavním předmětem zakázky bylo provést modernizaci obálky budovy, vyměnit výplně otvorů a zrekonstruovat terasy a lodžie na domě.

Projektovou dokumentaci k zakázce vypracovala projekční kancelář CHYTRÝ DŮM, s.r.o., která má v tomto ohledu mnohaleté zkušenosti. V rámci pečlivé přípravy byla celá budova prohlédnuta statikem, který shledal, že objekt vykazuje značné trhliny v obvodovém plášti, které tak rapidně snižují životnost domu. Rekonstrukce tedy byla na místě a práce vypukly počátkem července 2012.

Kromě zmíněné rekonstrukce obvodového pláště (rekonstrukce a zateplení fasády panelového domu) byly i vyměněny výplně otvorů. Původní zdvojená dřevěná okna byla vyměněna za nová plastová s izolačním dvojsklem, a to nejen v bytových jednotkách, ale i ve společných prostorách jako jsou chodby.

Dům s přibližně padesáti bytovými jednotkami v současné době nabízí modernější a především úspornější bydlení. Jeho svěží barva fasády s dominantním šedočerveným plechovým zábradlím z něj dělá mnohem atraktivnější objekt. Společnost Kasten je ráda, že její zásluhou se Mladoboleslavsko může chlubit dalším modernizovaným domem.
Líbí se vám naše realizace a chcete se s ní podělit?