Přilož ruku k dílu - získej stabilní práci

Modernizace bytového domu Na Radouči 1243 – 1248, Mladá Boleslav

V těsném sousedství Národní přírodní památky Radouč na okraji Mladé Boleslavi stojí již od roku 1977 panelový dům, který úspěšně zrekonstruovala naše společnost.

Lokalita:
Na Radouči 1243-1248, Mladá Boleslav
Investor:
Společenství Na Radouči 1243-1248
Termín:
03/2011 -08/2011
Investiční náklady:
20,9 mil. Kč
Schovat mapu

Fotogalerie projektu / 12 fotografií

Popis realizace

Před samotným zahájením prací bylo nutné provést odbornou prohlídku stavby statikem. Práce statického zajištění byly provedeny v souladu s vypracovanou zprávou (statickým posouzením). Po vyjádření statika již nic nebránilo v cestě začít, a tak práce na domě odstartovaly počátkem března.

Kontaktní zateplovací systém byl prováděn pomocí materiálů značky STO za dodržení všech technologických postupů.

Barva fasády byla nakonec vybrána v příjemných odstínech žluté, bílé a meruňkové. Předmětem zakázky byla i kompletní výměna zábradlí. Nová konstrukce zábradlí byla opatřena žárovým zinkem a výplně osazeny pomocí trapézových plechů v tmavě modré barvě, které krásně kontrastují s barvou fasády. Při pohledu na celkový vzhled domu je právě zábradlí jeho dominantou.

Skladby podlah lodžií byly prováděny hydroizolačním systémem Schomburg. Součástí kompletní rekonstrukce byla i sanace střešního pláště provedená v systému Pluvitec a výměna výplní otvorů v celém objektu. Okna byla vybrána z profilů výrobce Windowholding.

V průběhu prací bylo nutné zajistit ochranu hnízdícího ptactva z přilehlé Národní přírodní památky Radouč. Všechny práce probíhaly v souladu s projektovou dokumentací vypracovanou projektovou kanceláří Chytrý dům s.r.o.

Dílo bylo předáno do rukou investora ke konci léta, 31. srpna. Původně nehezký dům je dnes pěkným bydlením pro jeho obyvatele a zapadá do krásné přírody v blízkosti Radouče.
Líbí se vám naše realizace a chcete se s ní podělit?