Práce ve stavebnictví?

Zateplení obvodového pláště a střechy Mateřské školy v pražském Radotíně

Společnost KASTEN je ráda, že se mohla podílet na rekonstrukci Mateřské školy Radotín, ze které mají radost nejen děti, ale i jejich rodiče.

Lokalita:
Sídliště 1100, Praha 16 - Radotín
Investor:
Městská část Praha 16
Termín:
10/2012 – 04/2013
Investiční náklady:
4,3 mil. Kč
Schovat mapu

Fotogalerie projektu / 13 fotografií

Popis realizace

Hlavním předmětem zakázky bylo zateplení obvodového a střešního pláště, vnitřní stavebně-dispoziční úpravy, výměna výplní otvorů a ostatní doplňkové práce. Tyto práce obsahovaly především:

  • povrchové úpravy stěn a stropů (štukové omítky, omyvatelné nátěry, obklady)
  • nové podlahové krytiny (linoleum, dlažby, koberce)
  • nová elektroinstalace a vzduchotechnika
  • dodávka a montáž doplňků
  • venkovní parkové úpravy u objektu

Nejnáročnější etapa celé rekonstrukce byla ta, která se týkala vnitřních stavebně - dispozičních úprav. Ty spočívaly v provedení nového jádra včetně všech potřebných instalací. Takové práce byly specifické svým odborným zaměřením a vyžadovaly precizní logistickou koordinaci jednotlivých řemesel na stavbě. Vše se podařilo zorganizovat tak, že interiérové práce byly hotovy v předem ujednaném termínu, rozsahu i kvalitě.

Zajímavostí této zakázky byly provedené a schválené změny oproti původní projektové dokumentaci. Nejzásadnější byla ta, která se týkala snížení rozsahu vydlážděné plochy před hospodářským pavilonem. Oproti původní dokumentaci se nakonec vydláždil pouze spojovací chodníček před zmíněným pavilonem a upravovanou částí. Ušetřené finance tak investor použil dále dle svého uvážení.

Vzhledem k členitosti přilehlého pozemku a účelům mateřské školy vznesl investor požadavek k parkovým úpravám a částečnému srovnání terénu. Tento krok byl proveden záměrně pro snadnější a především bezpečnější pohyb dětí ve venkovním prostoru školky.

Díky pečlivému naplánování všech prací v přípravné fázi projektu se podařilo celé dílo předat v řádném termínu.  Výsledkem je tedy dílo ve vynikající kvalitě, které svým komplexním přístupem k rekonstrukci a opravě jednotlivých částí vede k celistvému a trvalému zlepšení technických a užitných vlastností objektu s dlouhodobou garancí.
Líbí se vám naše realizace a chcete se s ní podělit?

DOKUMENTY K PROJEKTU