Práce ve stavebnictví?

Zateplení fasády MŠ U Vršovického nádraží 1529, Praha 10

Další prázdninová akcička, zateplení fasád pavilonů školky, líbí se dětem i dospělým.

Lokalita:
U Vršovicého nádraží 1529, Praha 10
Investor:
BAU plus, a.s.
Termín:
07/2014 – 08/2014
Investiční náklady:
1 411 054 bez DPH
Schovat mapu

Fotogalerie projektu / 10 fotografií

Popis realizace

Barvy fasádě sluší

Mateřská škola spadá do vlastnictví Hlavního města Prahy, městské části Prahy 10, nachází se v památkově chráněné zóně. Proto celá rekonstrukce probíhala v těsné spolupráci s Národním památkovým ústavem.

Zateplení fasády probíhalo na třech nezávisle stojících pavilonech mateřské školy. Její zateplení bylo realizováno kontaktním zateplovacím systémem Klasik Weber s certifikací dle ETAG. Po ukončení školního roku byla školka svěřena do naší péče. Po přípravných pracích, jako odstranění křovin a stromů kolem fasády pavilonů, oprava či odstranění poškozených omítek a postavení lešení. Byla zahájena práce na hlavním úkolu celého projektu a to, zateplení hlavních fasád, kde byl použit izolační materiál polystyrén EPS v tl. 120 mm, vystouplé části, byli zatepleny šedým polystyrénem EPS tl. 100 mm. Hmoždinky NTK U s plastovým trnem. Žebra římsy byli zatepleny izolantem tl. 20 mm, sokl perimetrem tl. 80 mm. Na závěr byla použita tenkovrstvá silikonová zrnitá omítka tl. 1,5 mm, v barevnosti v odstínech přibližujících se původním odstínům. V rámci rekonstrukce byli vybourány kovové žebříky a zábradlí, které byli nahrazeny za nové.

Snížením energetické náročnosti budovy má v důsledku příznivý vliv na životní prostředí. Zvýšilo se také estetické vnímání celého komplexu.

Pár obrázků ve fotogalerii, Vám ukáží více než tisíc slov.
Líbí se vám naše realizace a chcete se s ní podělit?