Přilož ruku k dílu - získej stabilní práci

View Spořilov - nadčasový přístup k bydlení

Projekt View Spořilov přináší inovativní přístup k bydlení a parkování, který odpovídá současným potřebám a trendům.

Lokalita:
Choceradská 2, Praha 4
Investor:
GARTAL HOLDING a.s.
Termín:
2/2020 - 3/2022
Investiční náklady:
196,5 mil Kč
Schovat mapu

Fotogalerie projektu / 19 fotografií

Popis realizace

Stavební společnost KASTEN se opět představuje s nadčasovýcm projektem v podobě polyfunkčního bytového domu, jehož investorem je GARTAL Holding a.s.

Projekt View Spořilov přinesl inovativní přístup k bydlení a parkování, který odpovídá současným potřebám a trendům a ještě před svojí výstavbou získal cenu odborné poroty v soutěži Realitní projekt roku 2018.

Hlavní funkcí tohoto objektu je poskytnout moderní bydlení s vlastním parkováním a podnožím hromadných garáží pro stávající rezidenty v ulici Choceradská. Obliba tohoto projektu mezi zákazníky i lidmi žijícími v okolí byla významná již od samého začátku.  

Dostatek parkovacích míst byl jasný cíl

Struktura polyfunkčního objektu je rozdělena do dvou hlavních částí: objekt bytového domu s garážemi a samostatný garážový dům. Tato struktura umožňuje efektivní využití prostoru a zároveň poskytuje dostatečnou flexibilitu v nabídce.

Samostatný garážový dům je zásadním prvkem tohoto projektu, nabízejícím parkovací místa jak pro rezidenty samotného domu, tak i pro obyvatele okolních domů.

Dva samostatné vstupy a propojená patra propojená rampou zajišťují snadný přístup a maximalizují využitelnost prostoru. Zvýšený zájem o tato parkovací místa ze strany lidí z okolí již během fáze výstavby potvrzuje správnost tohoto konceptu.

Dopravu mezi jednotlivými patry v těchto garážích zajišťují dva samostatné autovýtahy, což zvyšuje pohodlí a efektivitu. Pod bytovým domem jsou k dispozici parkovací místa poptávaná výhradně zájemci o nové bytové jednotky.

Bydlení v kontaktu s přírodou 

V samostatném bytovém domě nalezneme 68 bytových jednotek a jednu jednotku určenou ke komerčnímu využití. Dominantní jsou bytové jednotky s dispozicí 1+KK, avšak lze zde nalézt i byty s dispozicemi 4+KK a vlastními terasami.

Jedním z klíčových prvků projektu je navržený systém topení s podlahovým vytápěním, který zajišťuje optimální využití všech prostor v jednotlivých místnostech a zvyšuje komfort bydlení.

Byty jsou navrženy tak, aby byly čisté, vzdušné a příjemné pro život, tomuto pocitu dopomáhá také moderní vzhled budovy, dělící stěny mezi balkóny a terasami a prosklené plochy. Ty nabízejí unikátní výhledy na centrum města, které přispívají k atraktivitě tohoto místa.

Na garážovém domě a před soukromými terasami ve 2.NP je zelená střecha, která je doplněna retenční nádrží za objektem a slouží nejen esteticky, ale má také hlubší význam. Zelená střecha má za účel izolovat zvuk z garážového domu a zároveň v horkých letních dnech ochlazovat a čistit vzduch pro obyvatele bytů.

Lokalita zn. ideál 

V okolí stavby projektu View Spořilov naleznou obyvatelé domu vše, co je třeba. Jsou zde například úřady, školy a školy pro ratolesti, různé obchody ale je také dostupná lékařská péče. Také nechybí sportovní vyžití v sousedním parku nebo sportovní centrum HAMR, které je nedaleko.

V okolí se ale také nachází tenisové kurty nebo fotbalová a dětská hřiště. Také lze navštívit třeba Hamerský rybník nebo romantické údolí říčky Botič. Při cestě do jiných částí města pomůže autobusová zastávka a poblíž ní trasa metra C.

Polyfunkční bytový dům v ulici Choceradská přináší novou úroveň bydlení a parkování, která reflektuje aktuální potřeby a očekávání klientů. S moderním designem, inovativními prvky a důrazem na kvalitu se tento projekt stává významným přínosem pro městskou krajinu a pro své obyvatele.
Líbí se vám naše realizace a chcete se s ní podělit?