Práce ve stavebnictví?

Školka uprostřed borovic

V Čejetičkách, v jižní části Mladé Boleslavi, jsme zrekonstruovali školku, ve které dětem dělá společnost spousta krásných, vzrostlých borovic.

Lokalita:
Borová 276, Čejetičky v Mladé Boleslavi
Investor:
Statutární město Mladá Boleslav
Termín:
06/2019 – 09/2020
Investiční náklady:
12 mil. Kč
Schovat mapu

Fotogalerie projektu / 24 fotografií

Popis realizace

Mateřská škola Štěpánka

Školka se nachází v jihozápadní části Mladé Boleslavi, v místní části Čejetičky. Okolní zástavba je tvořena převážně z rodinných domů a je obklopena bohatou zelení. Budova má členitý tvar, dvě podlaží, polozapuštěný suterén a zastřešena je plochou jednoplášťovou střechou.

Rekonstrukcí bylo řešeno především zateplení obvodového a střešního pláště pavilonu Sahara, kterým se dosáhlo požadovaného snížení energetické náročnosti. Dále proběhla výměna původních oken, oprava hydroizolace suterénní části a instalace nových plynových kotlů včetně řešení nové vzduchotechniky v kotelně, prádelně a ve skladech.

Fasáda školky

Pro zateplení obvodového pláště byla použita tepelná izolace z pěnového polystyrenu tloušťky 160 mm s povrchovou úpravou ze silikonové fasádní omítky. Sokl byl zateplený izolací s uzavřenou buněčnou strukturou, která zaručuje nízkou nasákavost, a opatřený mozaikovou fasádní omítkou. Použitý byl certifikovaný zateplovací systém s evropským technickým schválením ETA. Všechny detaily zateplení byly pečlivě provedené pomocí speciálních systémových lišt.

Nová okna s izolačním trojsklem

Původní dřevěná okna byla nahrazena plastovými prvky s izolačním trojsklem. Balkonové dveře vedoucí na terasu jsou rovněž plastové, s izolačním dvojsklem. Nová poloha oken a dveří lícuje s vnější hranou obvodového zdiva, což umožnilo překrytí okenních rámů tepelnou izolací obvodových zdí. To je nejefektivnější způsob zateplení detailů kolem oken, při kterém nevznikají tepelné mosty.

Naopak nadměrným tepelným ziskům v letním období brání vnější žaluzie, které jsou osazeny na oknech nejvíc prosluněných fasád školky.

Nové vstupní dveře jsou hliníkové s izolačním dvojsklem. Výběr prvku a jeho osazení splňuje vysoké požadavky tepelné techniky.

Střecha budovy

Původní konstrukce střechy byla dvouplášťová. Stará asfaltová krytina, dřevěné podbití, související oplechování a dřevěné hranoly byly odstraněny.

Nová konstrukce je jednoplášťová se spádovou vrstvou z tepelné izolace tvořené ze spádových klínů. Na novou vrstvu z OSB desek byla natavena pojistná vrstva z asfaltových pásů na podkladní asfaltový nátěr. Poté byla položena vrstva tepelné izolace z expandovaného střešního polystyrénu EPS v nejmenší tloušťce 220mm. Spád pro odtok srážkových vod je zajištěn zmíněnými spádovými klíny. Další vrstvu tvoří netkaná textilie, která plní separační funkci a jako poslední byla provedena hlavní hydroizolační vrstva z PVC fólie.

Pozitivní ladění

Školkové období je jedno z nejbezstarostnějších a nejveselejších životních etap, a proto volba pozitivních barev pro interiér i exteriér je přirozená. Žlutá v několika tónech, s trochou tlumené šedé, dodává budově školky živost a šmrnc.

Kromě hezkého výzoru je důležitá funkčnost celé budovy se všemi původními i novými instalacemi a samozřejmě spolehlivé fungování zatepleného obvodového pláště a střechy. To zajišťují zvolené kvalitní materiály a pečlivě provedené detaily, na kterých si vždy dáváme záležet.

Za společnost KASTEN přejeme všem dětem a rodičům ty nejhezčí vzpomínky na jejich krásnou školku.
Líbí se vám naše realizace a chcete se s ní podělit?