Přilož ruku k dílu - získej stabilní práci

Rezidence RoSa Liberec

Moderní komunitní bydlení pro seniory a mladé, které nabízí klidné prostřední u řeky Nisy a ruch města zároveň.

Lokalita:
U Nisy, Liberec
Investor:
Rezidence RoSa Liberec s.r.o.
Termín:
09/2020 – 11/2022
Investiční náklady:
258 mil. Kč
Schovat mapu

Fotogalerie projektu / 14 fotografií

Popis realizace

KASTEN s hrdostí představuje dokončený projekt Rezidence RoSa Liberec, který přináší inovativní koncept komunitního bydlení v centru Liberce. Tento krásný projekt vznikl na pozemku bývalých Montážních závodů a vnesl tak do centra Liberce nový život.

Rezidence RoSa Liberec totiž kombinuje bydlení pro aktivní seniory se startovacími byty pro mladé, čímž vytváří jedinečné prostředí podporující mezigenerační soužití a aktivní životní styl.

Struktura a fáze výstavby

Rezidenci RoSa tvoří několik věžových objektů a zároveň jsou přímo propojeny s projektem Oáza v centru, který jsme realizovali mezi roky 2019 a 2021. Oáza v centru nabízí byty pro zájemce o družstevní bydlení a tím se stává spojení těchto projektů ještě rozmanitější. Rezidence RoSa je tedy navazující etapou, která tento prostor uzavírá a doplňuje jej také po estetické stránce.

Projekt Rezidence RoSa byl rozdělen do dvou etap. Obě etapy mají společné první nadzemní podlaží s mezipatrem. Všechny věže jsou propojeny čtyřmi nadzemními podlažími, která postupně ustupují, a od pátého nadzemního podlaží výše stojí jednotlivě. Věže mají půdorysné rozměry 18 x 18 m a vzhledem ke zmíněnému ustupování obsahují 10, 9 či 8 nadzemních podlaží.

První nadzemní podlaží slouží ke komerčním účelům, zatímco druhé nadzemní podlaží nabízí ordinace, knihovnu a společenskou místnost. Bytové jednotky se nacházejí ve vyšších podlažích.

V centrální části objektu je umístěn společenský sál, který rovněž poskytuje přístup do vnitrobloku se zahradou. Z této zahrady se venkovním výtahem dostaneme na střechu parkoviště, kde se nachází intenzivní zelená střecha s dětským hřištěm.

Nad ustupujícími podlažími mezi věžemi jsou ploché zelené střechy, které kromě estetické funkce také zlepšují akustické a bioklimatické podmínky pro své obyvatele.

Konstrukční řešení

Nosná konstrukce bytových domů je navržena ve stěnovém konstrukčním systému s železobetonovými stěnami. Stropní konstrukce tvoří křížem pnuté stropní desky. Výtahové šachty jsou železobetonové a od okolních částí stavby jsou odděleny akustickými vložkami.

Venkovní balkony jsou řešeny pomocí izonosníků s přerušeným tepelným mostem a požární odolností. Obvodový plášť tvoří sendvičová konstrukce z betonových stěn s tepelně izolační vrstvou z minerálních vláken a povrchovou úpravou strukturální omítkou.

Okna v celém objektu jsou plastová a komerční prostory mají plášť ze strukturálního zasklení, které krásně dotváří venkovní vzhled budov.

RoSa je moderní alternativa k tradičním domovům pro seniory

Rezidence RoSa Liberec nabízí samostatné bydlení v moderních bytových jednotkách, které se pohybují od 1+kk do 3+kk. Každý byt disponuje balkonem či terasou a je zařízen vlastním nábytkem klienta, což umožňuje osobní a útulné prostředí. Každý byt je však bezbariérový a je standardně vybaven kuchyňskou linkou se spotřebiči, koupelnou se sprchovým koutek a WC.

V budově je také například knihovna, konferenční sál, počítačová učebna, galerie pro pořádání výstav nebo klubovny. Ty klientům nabízejí možnost setkávání se v klidném prostředí mimo své bytové jednotky.

Myšleno je také samozřejmě na bezpečnost. Vedlejší vchody a také výtahy jsou opatřeny čipovým systémem, což rezidentům umožňuje bezpečný a pohodlný přístup do budovy. Zároveň jsou všechny bytové jednotky opatřeny bezpečnostními protipožárními dveřmi.

Tento koncept poskytuje seniorům vysoký komfort a zároveň více nezávislosti a pohodlí ve srovnání s tradičními domovy pro seniory.

Služby a podpora

Nespornou výhodou je umístění objektu. To nabízí rezidentům klidné prostředí u řeky Nisy a výhody městského života zároveň. RoSa je umístěna v centru města naproti Krajskému úřadu v Liberci a nabízí svým obyvatelům veškerou občanskou vybavenost. Nejbližší zastávka tramvaje je pouhých 200 metrů, například divadlo nebo obchodní centrum 350 metrů.

Zdravotní péče a služby jsou dostupné přímo v komplexu Rosa - naleznete zde mimo jiné ordinaci zubaře, geriatra, praktického lékaře nebo fyzioterapeuta. Stejně tak zde obyvatelé najdou například minimarket, kadeřnictví, vinotéku nebo restaurační zařízení.

Klienti mají k dispozici recepci s nepřetržitým režimem nebo třeba pohotovostního asistenta, který jim pomůže s běžnými činnostmi i v mimořádných situacích. Rezidence je přátelská k domácím mazlíčkům a nabízí bohatý kulturně vzdělávací program.

Pravidelně se zde konají různé aktivity, jako je cvičení, kurzy arteterapie a výstavy pro hendikepované. RoSa podporuje setkávání generací a tak často pořádá aktivity i pro blízké ubytovaných a širokou veřejnost.

My v KASTENu jsme hrdí na to, že jsme mohli přispět k vytvoření tohoto jedinečného bydlení, které spojuje generace a podporuje aktivní a plnohodnotný život.
Líbí se vám naše realizace a chcete se s ní podělit?