Přilož ruku k dílu - získej stabilní práci

Rezidence Liliová Liberec

Projekt Liliová představuje moderní rezidenční komplex v centru Liberce, s výrazným důrazem na estetiku, funkčnost a komfort.

Lokalita:
ul. Liliová, Liberec
Investor:
Liliová Development s.r.o.
Termín:
04/21 - 04/23
Investiční náklady:
141,3 mil Kč
Schovat mapu

Fotogalerie projektu / 5 fotografií

Popis realizace

S hrdostí představujeme projekt Liliová, moderní rezidenční komplex v atraktivní lokalitě s vynikající dostupností a bohatou občanskou vybaveností. Tento komplex zahrnuje bytový dům s důrazem na estetiku a funkčnost, poskytující maximální komfort a pohodlí pro jednotlivce i rodiny.

Unikátní architektura a komfort

Lokalita se nachází na okraji Městské památkové zóny a tvoří proluku v blokové zástavbě. Tato rovinatá parcela nabízí výhledy na historické centrum města, včetně radnice a divadla F.X. Šaldy, i na ještědský hřeben.

Budova má jedno podzemní a šest nadzemních podlaží, s plochou střechou a ustoupeným posledním podlažím. Fasáda domu je minimalistická, s pravidelným rastrem francouzských oken a lodžií, což vytváří esteticky čistý vzhled. Fasáda je provedená v béžové omítce, s některými částmi v hnědo-šedém odstínu, což skvěle koresponduje s okenními rámy a oplechováním a zapadá tak do okolního prostředí.

Bytové jednotky

Byty v rezidenci Liliová jsou promyšleně navrženy tak, aby nabídly maximální komfort. Každý byt je vybaven balkónem nebo terasou, což zajišťuje příjemné venkovní posezení a krásný výhled do okolí a na všechny městské symboly.

Konkrétně zde naleznete 8 jednotek ve velikosti 1+KK, 2 jednotky 2+KK, 6 jednotek 3+KK, 10 jednotek 4+KK a 2 jednotky 5+KK, které mají rozlohu větší než 100 m2. Celkem 4 byty disponují střešní terasou.  V suterénu se nachází technické místnosti a sklepy, v přízemí jsou také dvě komerční jednotky a parkovací místa.

Široká nabídka zázemí a služeb

Rezidence Liliová je samozřejmě vybavena i dostatkem parkovacích stání. Podél domu ve slepé ulici Bažantí je zpevněná plocha s kolmými parkovacími místy. Většina parkovacích míst je ale umístěna do vnitrobloku a využívá parkovací zakladače pro minimalizaci manipulačních ploch. Příjezd k bytovému domu vede slepou ulicí Bažantí, která navazuje na Nerudovo náměstí.

Projekt klade důraz na komunitní život a nabízí širokou škálu vybavení, včetně zelených ploch, dětských hřišť, sportovišť a míst pro relaxaci. V blízkosti se nacházejí školy, obchody, zdravotnická zařízení, divadla a mnoho dalšího. Obyvatelé této rezidence tak mají vše, co potřebují, v těsné blízkosti.

Stavba je provedena ve vyšším standardu s využitím architektonických prvků, jako je pohledový beton v interiéru, spárované pohledové zdivo sklepních kójí, skleněné zábradlí na schodišti a balkonech.

Náročná realizace s krásným koncem

Stavba byla náročná zejména kvůli omezenému stavebnímu prostoru v centru Liberce a nutnosti zachovat veškerý provoz. Nicméně i s tím si umíme poradit - pěší provoz byl zajištěn podchozím tunelem podél stavby a provoz aut v ulici Bažantí nebyl přerušen.

Založení stavby bylo realizováno v jámě hluboké až 7 metrů pod okolní komunikace a to zejména proto, aby dům plynule navázal na sousední polyfunkční dům SBD Sever a nepřesáhl výšku okolních historických budov. Celý objekt je také osazen do terénního zářezu tak, aby veškeré vstupy do budovy byly bezbariérové.

Projekt Liliová je ideálním místem pro moderní, komfortní a ekologické bydlení v blízkosti všech potřebných služeb a přírodních krás. Děkujeme investorovi Liliová Development s.r.o. za možnost podílet se na tomto krásném projektu. 
Líbí se vám naše realizace a chcete se s ní podělit?