Přilož ruku k dílu - získej stabilní práci

Rekonstrukce barrandovské polikliniky v ulici Krškova

Díky modernizaci polikliniky na Barrandově v Krškově ulici mají pacienti ale i personál komfortní zázemí.

Lokalita:
Krškova 807/21, Praha 6
Investor:
Městská část Praha 5
Termín:
09/2021 - 08/2022
Investiční náklady:
52,3 mil Kč
Schovat mapu

Fotogalerie projektu / 9 fotografií

Popis realizace

Naše práce na modernizaci barrandovské polikliniky představovala komplexní renovaci fasády a střešního pláště, spolu s výměnou původních ocelových oken za moderní hliníkové rámy. Cílem této rozsáhlé rekonstrukce bylo vytvořit pro návštěvníky polikliniky i pro lékařský personál komfortní a moderní prostředí, které odpovídá potřebám a standardům dnešní doby.

Komfort vždy na prvním místě 

Při této náročné rekonstrukci jsme kladli důraz na zachování původní architektury budovy. Na fasádu jsme aplikovali obklady pomocí fasádních pásků v pruhu mezi okny, což nejenže dodává budově elegantní vzhled, ale také respektuje estetiku původního designu. Zbytek ploch doplňuje bílá omítka, která spolu s pásky působí čistě a minimalisticky.

Dalším důležitým prvkem byla výměna slunolamů za moderní hliníkové varianty, které zlepšují funkčnost a vzhled budovy. Vyměněna byla také všechna původní ocelová okna za hliníková. Ty nabízí budově výhody, jako například barevnou stálost, odolnost a především dlouhou životnost. Také jsou lehčí, než jiné varianty oken a nezatěžují tak zbytečně konstrukci budovy.

Během rekonstrukce jsme také provedli demontáž a přesun dodatečně osazovaných jednotek klimatizace z fasády na střechu objektu. Tato úprava nejenže zlepšuje celkový vzhled budovy, ale také optimalizuje provoz a údržbu klimatizačních systémů.

Energetická úspora je vždy přínosem

Hlavní výhodou této modernizace barrandovské polikliniky kromě estetického vzhledu je výrazné snížení energetické náročnosti budovy. Díky novým izolačním materiálům na fasádě i střeše a moderním okenním rámům se podařilo výrazně zlepšit tepelnou izolaci, což vede k efektivnějšímu využití energie pro vytápění a chlazení prostor.

Tím dochází nejen k úspoře finančních prostředků na provoz budovy, ale také k nižší zátěži životního prostředí díky menší spotřebě energie. Energetická úspornost je tedy jednou z klíčových výhod této modernizace, která přináší dlouhodobé benefity a to jak pro provozovatele budovy, tak i pro životní prostředí jako celek.

Výzvy nám nevadí 

Jedním z největších výzev této zakázky bylo provádět veškeré práce za plného provozu budovy. Stanovili jsme pevný denní harmonogram pro výměnu okenních otvorů tak, aby žádná z ordinací nebyla mimo provoz déle než 4 dny. Díky pečlivému plánování a koordinaci jsme zvládli minimalizovat rušení běžného provozu a zajistili plynulý průběh prací.

Dosavadní zpětná vazba od investora, tedy městské části Praha 5 je velmi pozitivní a my jsme hrdí, že jsme mohli přispět k modernizaci této významné barrandovské budovy.
Líbí se vám naše realizace a chcete se s ní podělit?