Práce ve stavebnictví?

Trend jednodenní chirurgie nově i v Nemocnici Neratovice

Nové, zmodernizované a příjemně působící prostory, kde nás čeká vyšetření nebo lékařský zákrok, přispívají k snazšímu průběhu léčby a následného zotavení.

Lokalita:
Neratovice, Alšova 462
Investor:
ALMEDA a.s., Alšova 462, Neratovice
Termín:
07/2017 - 08/2017
Investiční náklady:
2 mil. Kč
Schovat mapu

Fotogalerie projektu / 5 fotografií

Popis realizace

Nové, zmodernizované a příjemně působící prostory, kde nás čeká vyšetření nebo lékařský zákrok, přispívají k snazšímu průběhu léčby a následného zotavení. Jednoduše se v takovém prostředí cítíme lépe. Společnosti KASTEN se takové prostory podařilo vytvořit pro oddělení jednodenní chirurgie a ortopedické operativy v Neratovické nemocnici.

Cílem investora, Neratovické společnosti ALMEDA a.s. ve spolupráci s Orthomed s.r.o., bylo otevřít moderní, komfortní a plně vybavené oddělení pro poskytování služeb v oboru ortopedie a chirurgie s možností krátkodobé hospitalizace. Zrekonstruované dotčené prostory mají sloužit zkušenému kolektivu lékařů a sester k poskytování vysoce profesionálních výkonů.

Rekonstrukce za provozu

Rekonstrukce jednoho oddělení za provozu zbylé nemocnice vyžaduje dobrou přípravu pro zajištění bezproblémového a hladkého průběhu stavebních prací. Stejně tak důležité je neomezovat provoz ostatních oddělení a pohyb lékařského personálu a pacientů.

S předloženým nestandardním úkolem si realizační tým společnosti KASTEN úspěšně poradil i díky vstřícnému přístupu investora.

Prázdninová akce

Rozsáhlá modernizace druhého nadzemního podlaží nemocnice probíhala v letních měsících. Oddělení tvoří pokoje pro pacienty, operační sál, zázemí pro lékařský personál a sestry a pomocné místnosti. Úpravy si vyžadovali i změny v dispozičním řešení, jak pro zajištění pohodlí a komfortu pacientů, tak z pohledu splnění současných normových požadavků.

První fáze stavebních prací začíná vždy přípravou stavby. Vyklizení daných prostor, vyřazení dožilého vybavení a uskladnění potřebných věcí v náhradních prostorách tedy proběhlo v režii objednatele jako první. Následovali bourací práce včetně odstranění původních podlahových krytin a obkladů, prováděné s ohledem na chod sousedních oddělení, a příprava pro vedení nových rozvodů vodovodu a kanalizace. Dále pak pečlivý a šetrný úklid.

Konečně v novém

Nové dělení místností a úpravy sociálního zázemí pokojů byli prováděné ze sádrokartonových příček se zpevněním v místě dveřních otvorů a v místech pro osazení zařizovacích předmětů. Původní plechové podhledy byly ve vybraných místnostech nahrazené sádrokartonovým podhledem. V místnostech daných projektovou dokumentací byl použitý sádrokarton s požární odolností. Stěny a podhledy se následně opatřily novou malbou a v koupelnách pokojů pro pacienty byl po osazení nových zařizovacích předmětů proveden keramický obklad. Předmětem realizace bylo také osazení nových zárubní a dveřních křídel.

Na vyčištěný a vyrovnaný povrch podlah se pokládala nová PVC krytina včetně osazení lišt. V operačním sále byla položena nová podlahová krytina z antistatického PVC a v koupelnách byly podlahy opatřené keramickou dlažbou s keramickým soklíkem.

Na závěr se z důvodu rozumného kompromisu zrealizovali rozvody silnoproudé elektroinstalace pomocí lišt a také rozvod pro lékařské plyny (kyslík).

Připraveno pro pacienty

Dílo již slouží svému účelu a přes to, že pacienti stráví v nemocnici jen krátkou dobu, užijí si komfort vlastní koupelny a wi-fi připojení v nadstandardně vybavených pokojích. K dispozici jsou tři dvoulůžkové nebo jeden čtyřlůžkový pokoj.

Výhody nově zřízené jednodenní chirurgie jsou opravdu značné - krátké čekací doby od prvotního odborného vyšetření po operaci, individuální přístup a péče, krátká doba hospitalizace s minimálním rizikem nemocniční nákazy.

Nezbývá než popřát novému oddělení, ať slouží svému účelu tak, jak si investor přál při jeho plánování, ať lékaři, sestry a především pacienti se v něm cítí pohodlně a příjemně.
Líbí se vám naše realizace a chcete se s ní podělit?