Přilož ruku k dílu - získej stabilní práci

Hotel a školící středisko Marianeum

Od července 2018 hotel nabízí ubytování v nových pokojích, které jsou výsledkem kompletní rekonstrukce druhého nadzemního podlaží. Tyto pokoje jsou moderně a účelově řešené, a jsou od nás, od KASTENU.

Lokalita:
Máchova 7, Praha 2 - Vinohrady
Investor:
Charita Česká Republika, Vladislavova 1460/12, Praha 1
Termín:
01/2018 - 04/2018
Investiční náklady:
4,2 mil. Kč
Schovat mapu

Fotogalerie projektu / 12 fotografií

Popis realizace

Historická budova hotelu

Hotel Marianeum se nachází v atraktivní lokalitě, na pomezí Nového Města a Vinohrad. Má výbornou dostupnost do centra Prahy a v jeho okolí jsou dobré restaurace, příjemné kavárny i hezké parky. Pro širokou veřejnost nabízí pokoje pro ubytování i pronájem zasedacích místností a velkých aul pro firemní školení, nebo studijní semináře.

Budova hotelu byla postavena těsně před první světovou válkou, ve funkcionalistickém stylu. Od roku 1914 v ní sídlil ústav Marianeum, který fungoval jako „útulek pro stařenky“. Za první republiky se ústav stal součásti Svazu katolické charity. Po roce 1989 Charita získala nemovitost zpět.

Poslední úpravy proběhly v roce 2018 a díky této rekonstrukci byl hotel významně zmodernizován a zvýšila se jeho ubytovací kapacita. Rekonstrukci druhého nadzemního podlaží provedla naše společnost KASTEN.

Z kancelářských prostor nové pokoje

Ve druhém nadzemním podlaží hotelu byly provedeny stavební úpravy, kterými došlo ke změně užívání původních kanceláří a navýšení ubytovacích kapacit. Nové pokoje nabízí možnost krátkodobého ubytování pro 15 osob v jedno- a dvoulůžkových pokojích, a také v jednom apartmánu s bezbariérovou koupelnou. Původní kapacita se tak navýšila z 35 na 50 osob.

Technické řešení

V rámci stavebních úprav došlo k vybourání některých příček, zařizovacích předmětů, podlah a dveří. V takto upraveném a vyčištěném prostoru byla pomocí pórobetonových příček vytvořena nová dispozice. Poté se provedly nové rozvody vody a kanalizace pro koupelny, vzduchotechnika pro jejich odvětrání a také elektrorozvody a osvětlení do všech místností. Nové podhledy jsou sádrokartonové. Předstěny a zákryty rozvodů v koupelnách jsou ze sádrokartonu určeného do vlhkého prostředí. Nové podlahy v pokojích jsou plovoucí laminátové, podlahy v koupelnách a na chodbách jsou z keramické dlažby. Stěny mají nové štukové omítky a stěny sociálního zázemí byly obloženy keramickým obkladem. Na závěr byly osazené zařizovací předměty v koupelnách a WC, a nové vnitřní dveře ve všech místnostech celého podlaží.

Vnitroblok vinohradských domů

Úkolem nás stavařů je přenést návrh v realitu a největší odměnou je povedené, dokončené dílo. Pokud budete hledat vhodné prostředí pro vaše školení, nebo si chcete užít Prahu z romantické zahrady ve vnitrobloku vinohradských domů, víme o hezkém hotelu v Máchově ulici.
Líbí se vám naše realizace a chcete se s ní podělit?