Přilož ruku k dílu - získej stabilní práci

Módní přehlídka seniorů v RoSe opět nezklamala!

Naše podpora vůči Centru Rosa trvá již pěknou řadu let. KASTEN rezidenční bydlení pro seniory RoSa realizoval již v roce 2014 a od té doby jej podporuje různými způsoby. V tomto seniorském bydlení se totiž nikdo nenudí.Pojďme se ohlédnout za aktuální letní akcí, módní přehlídkou, kterou RoSa pořádala již po deváté!

Letošní prohlídka nesla téma „Vítejte v džungli“ 

RoSa v pražských Kobylisích je komunitní bydlení pro seniory a nachází se také v Liberci. Toto krásné a moderní zařízení v obou městech umožňuje seniorům plnohodnotné komfortní bydlení v centru města. Výhodou RoSy je snadná dostupnost zdravotní péče ale i služeb nebo kultury.

„Na začátku to byl jen takový nápad, dnes je z toho profesionální akce, která baví nejen obyvatele RoSy ale i návštěvníky. A to je na tom vlastně to nejlepší, naplňuje se myšlenka propojení generací, a i děti a příbuzní seniorů vidí, jak jsou jejich rodiče či prarodiče spokojení,“ říká Anna Ježková, zakladatelka Rezidence RoSa a Centra RoSa.

Vítejte v džungli

Navíc se tu rezidenti ani jejich blízcí nikdy nenudí, příkladem je například již zmíněná módní přehlídka seniorů v pražské rezidenci RoSa. Letošní prohlídka nesla téma „Vítejte v džungli“. To upoutalo pozornost na nejnovější módní trendy inspirované divokou přírodou a zvířaty.

Na přehlídce se sešli módní nadšenci a blízcí ubytovaných, což z ní učinilo skutečně výjimečnou a smysluplnou událost. Přehlídka totiž nebyla jen o módě a půvabu, byla především o krásném zážitku rezidentů a jejich blízkých. Kromě toho akce ale také podpořila ušlechtilou věc.

Výzdobu a květiny na akci poskytla společnost Aranžérie, která pracuje pro lidi s epilepsií a matky pečující o děti s postižením. Jejich krásná aranžmá dotvářela celkové téma přehlídky a ukázala jejich talent a kreativitu.

Na přehlídkovém mole se předvedlo více než 20 modelek a modelů v úchvatných outfitech. Modelky vypadaly bezchybně díky profesionálním vizážistům, kteří se postarali o jejich šarm a kouzlo. Oblečení na přehlídku poskytl Fashion Charity Shop, což je second hand, který podporuje rodiče samoživitele.

Váženou návštěvou módní přehlídky RoSy byla účast Jany Hruškové a jejího manžela Jana Přeučila, kteří jsou s akcí spojeni již tři roky a rádi se sem vracejí. Jana Hrušková potěšila publikum také svým úžasným zpěvem, který nikoho v publiku nenechal klidným.

Modní přehlídka vítejte v džungli

Co módní přehlídku RoSa ještě více ozvláštnilo, byla možnost, aby se diváci dozvěděli zajímavosti a informace o předvádějících modelech. Od jejich zájmů a koníčků až po fascinující příběhy z jejich života, to byl poutavý a osobní přístup, který dal přehlídce vyniknout. Nejstarší modelkou letos byla paní Radmila Janíčková, která v červnu oslavila 93 narozeniny. „Jsem velmi aktivní člověk. Každý den cvičím, bohužel i přes to díky mnoha úrazům, musím k chůzi používat francouzské hole. Do 75 let jsem pracovala, do 88 let řídila auto. Módní přehlídka je pro mne každý rok příjemným zpestřením, a i v tomto věku se vždy ráda jako modelka zúčastním. Můj cíl, je chodit přehlídku až do sta let i když mi nebudou sloužit nohy, nechám se vyvézt na vozíčku. Už teď se těším na další ročníky,“ popisuje s úsměvem.

Závěrem lze říci, že devátý ročník módní přehlídky RoSa byl velmi úspěšný - spojil módu, charitu a komunitu. Organizátory a účastníky je třeba pochválit za jejich úsilí a nasazení. Netrpělivě očekáváme desátý ročník této krásné akce, kterou znovu velmi rádi podpoříme

Modní přehlídka vítejte v džungli v RoSe