Přilož ruku k dílu - získej stabilní práci

Vánoční večírek v pivovaru Lobeč

Vánoční večírky jsou skvělá příležitost,

jak oslavit úspěchy celého roku a zároveň si užít čas a zábavu s kolegy mimo pracovní prostředí. Pivovar Lobeč, který se nachází v malebné krajině na Kokořínsku, byl pro naše setkání, který se událo 2. prosince 2022, ideálním místem.

Večer byl zahájen prohlídkou technické památky Parostrojního pivovaru v Lobči architektem a zaroveň majitelem Pavlem Prouzou. Prohlídka začala u studny před pivovarem, pokračovala v renesančním jádru pivovaru – na humně a v síni někdejšího ležatého hvozdu a ve staré varně. V patře patra si bylo možné si prohlédnout interiér kanceláře pana sládka a na někdejší sladové půdě čeká návštěvníky stálá výstava o historii pivovaru a zlatých letech českého piva přelomu 19. a 20. století. Po návratu do přízemí jsme prošli zasněřený pivovarský dvůr s dočasně deponovanou technologií parního stroje a vstoupíme do budovy sklepů s kamennou halou lednice. Prohlídka skončila návštěvou současné řemeslné provozovny s novou varnou, provozní halou a ležáckým sklepem v historických interiérech. Ochutnávky místních piv přímo v ležáckém sklepě je zážitek sám o sobě. Měli možnost ochutnat různé druhy piva, které se lišily chutí i složením. Speciální jantarový sváteční ležák Tománek či legendární suchý Stout irského střihu z Lobče slavily úspěch.

Prohlídka technického díla parního pivovaru byla poučná i zábavná a všichni byli ohromeni tvrdou prací a nasazením, které stojí za výrobou dokonalého zlatavého moku. Znalý a přátelský majitel zážitek ještě více zpříjemnil, poskytl cenné informace a odpověděl na všechny otázky, které se objevily. 

Návštěva pivovarského výčepu v Lobči bývá zážitkem.

Stará varna dýchá atmosférou, vždyť se tu vařívalo už v renesanci. Co může být lepšího, než tradiční česká kuchyně a vlastní řemeslné pivo přímo pod komínem! Jako překvapení byly v pivnici pivovaru připravena nejen tombola, kasinové hry, jako například ruleta a blackjack, které dodaly večírku prvek vzrušení a soutěživosti. Bylo hřejivé vidět, jak se všichni skvěle baví a navazují kontakty i mimo pracovní prostředí.

 KASTEN v Lobči

KASSTEN v Lobči

KASTEN V Lobči

KASTEN v Parostrojním pivovaru Lobeč