Přilož ruku k dílu - získej stabilní práci

Studenti SPŠS Mělník navštívili stavbu nové polikliniky v Neratovicích

Skupina zvídavých studentů z prvního ročníku Střední průmyslové školy stavební v Mělníku měla možnost zúčastnit se vzdělávací exkurze pořádanou naší společností. Cílem této exkurze bylo seznámit studenty s reálnými aspekty stavebnictví a nadchnout je pro možné kariérní příležitosti v tomto oboru.

Exkurze na stavbě

Na pořádání exkurze bylo relativně vydařené počasí a studenti SPŠS Mělník byli připraveni obléknout si bezpečnostní pomůcky a vyrazit do terénu. Ochranné přilby a reflexní vesty jsou totiž pro pohyb na staveništi nezbytné.

V doprovodu stavbyvedoucího společnosti Michaela Vávry navštívila skupina zvídavých studentů staveniště projektu novostavby budovy nové polikliniky v Neratovicích. Tato moderní budova se má stát důležitým zdravotnickým zařízením v oblasti a studenti se tak díky této příležitosti mohli dozvědět více o její výstavbě.

Stavba nové polikliniky za čtvrt miliardy v Urxově ulici v Neratovicích má být dokončena v létě roku 2024 a měla by nahradit stávající polikliniku v ulici Kojetická. Tato poliklinika se totiž dlouhodobě potýkala s nevyhovujícími podmínkami pro lékaře i obyvatele. Právě z toho důvodu se město Neratovice rozhodlo pro výstavbu nové polikliniky v ulici Urxova a stavbu svěřilo právě společnosti KASTEN.

Ta má splňovat veškeré představy personálu i veřejnosti o poskytování kvalitní lékařské péče. Ve třech patrech bude čtyřiadvacet ordinací, lékárna, odběrové místo, optika nebo zdravotnické potřeby a kavárna. Studenti SPŠS Mělník tak měli možnost vidět průběh stavby ještě před dokončením stavebních prací.

Střední stavební škola v Mělníku a Michal Vávra

Po představení stavby následovala samotná návštěva staveniště, kde měli studenti možnost vidět různé fáze výstavby, které realizaci této budovy provází. Nakonec měli studenti možnost klást panu Vávrovi otázky a dozvědět se o technických aspektech stavby to, co je skutečně zajímá.

Pořádáním takových exkurzí se snažíme nejen inspirovat mladé mozky, ale také pomáháme rozvíjet kvalifikovanou pracovní sílu pro budoucnost. Celkově se exkurze velmi vydařila a studenti i tým společnosti KASTEN si společně užili krásné chvíle. Těšíme se na další zvídavé studenty!

 Poliklinika Neratovice