Přilož ruku k dílu - získej stabilní práci

Společnost KASTEN opět vyráží na cesty! Vyplouváme!

Společnost KASTEN se opět vydává na nezapomenutelné dobrodružství! Ano, čtete správně. Místo abychom trávili dny zavřeni v kanceláři, pohrouženi do nekonečných e-mailů aprojektů, jsme se rozhodli dát přednost radostem života a zažít něco opravdu vzrušujícího.

A kam jinam bychom se vydali, než po stopách legendárního Baťova kanálu a krásnou řekou Moravou?

Letošní podzim se nám nádherně vydařil, a tak jsme se na konci září bez váhání vydali na vodu. Pro náš tým dobrodruhů z KASTENu to byla skvělá jízda! Nejenže jsme si odpočinuli a užili spoustu zábavy, ale také jsme se dozvěděli mnoho zajímavostí.

Baťův kanál, uměle vytvořená vodní cesta mezi Otrokovicemi a Rohatcem, nás okouzlil svými 52 km krásných výhledů. Naše flotila hausbótů z Veselí na Moravě nám umožnila prozkoumat tento kanál z každého možného úhlu. A jelikož je náš tým známý svou touhou po dobrodružství, plavba na hausbótu přidala další vzrušující zážitek do naší sbírky. Ovládání lodi, kotvení, manévrování... vše bylo úžasně zábavné!

Přístav Veselí na Moravě

Zažili jsme také adrenalin z překonávání zdymadel a fascinace z hladkého průchodu lodí díky těmto strojům. Kotvení v přístavech, občerstvení přímo na palubě, společné snídaně a nocování ve spacácích pod palubou nebo pod hvězdami přidaly našemu výletu na půvabu. Ale to nebylo vše!

Náš výlet nebyl jen o plavbě. Zavítali jsme do vinařské vesnice Petrov, kde jsme ochutnali místní vínko a nahlédli do tajů vinařství. A návštěva Plží, té historické perly, nás zavedla až do 15. století. Věděli jste, že název Plže vznikl z potřeby lidí ukrýt se před válečnými nepokoji v podzemních sklepech? Dnes je to místo, kde se historie snoubí s vynikajícím vínem.

A jak bychom mohli zapomenout na skanzen ve Strážnici, který nás seznámil s životem a tradicemi lidí, kteří zde žili již od 20. století. Budovy, historie vinařství, řemesla... V muzeu v přírodě jsme se mohli seznámit s různými typy hliněných objektů a díky výstavě Hliněné stavitelství na Moravě i s technikami a pracovními postupy. To vše nám poskytlo obohacující zkušenost, která nám ukázala, jak daleko jsme došli, a zároveň připomněla řemeslnou zručnost našich předků.

Celkově lze říci, že náš výlet byl úžasným zážitkem a všichni jsme si to maximálně užili. Byla to perfektní pauza od našeho nabitých pracovních dnů a skvělá příležitost ještě více sblížit náš tým. V KASTENu jsme přesvědčeni, že šťastní a spokojení lidé jsou klíčem k úspěchu. A kdo by odolal výletu plnému dobrodružství, dobrého vínka a fascinující historie?

 Vnorovy

 

Sklepy Plže

Skanzen Strážnice

Baťův Kanál