Přilož ruku k dílu - získej stabilní práci

První parkourové hřiště v Brandýse slavnostně otevřeno!

My v KASTENU se těšíme z každé příležitosti k oslavám, setkávání a radosti. Jednou z příležitostí bylo například dnešní oficiální otevření prvního parkourového hřiště ve městě. Slavnostního otevření se zúčastnil i známý brandýský rodák a olympionik Ondřej Synek, který si společně s profesionály i dětmi užil den plný sportu a zábavy.

Olympionik Ondřej Synek

Dle Ondřeje Synka je pohyb a sport pro člověka nezbytný a proto si myslí, že každé nové hřiště nebo místo pro sport je vždy jen přínosem. Pohyb je podle něj totiž skvělý pomocník k duševní a fyzické pohodě.  

Pro obyvatele nových bytových domů ale i pro veřejnost

Hřiště bylo zřízeno v přímé blízkosti nově vznikajícího projektu Bydlení Brandýs. Tento projekt moderního bydlení vzniká na místě, kde bývala dlouhé roky cementárna. Nyní zde budujeme bytové domy zejména pro rodiny s dětmi.

Prvních 176 bytů, které jsou určeny k prodeji do osobního vlastnictví, budou připraveny již toto léto. Zbylých 132 bytů určených k družstevnímu vlastnictví se dočkají prvních obyvatel příští rok na jaře.

Noví obyvatelé této moderní čtvrti tak budou mít kromě krásného a moderního bydlení také možnosti a příležitosti k setkávání v okolí bydliště. Parkourové hřiště je jen začátek. V budoucnu zde vznikne také hřiště pro nejmenší, ohniště a další plochy pro společné setkávání.

Ekologické, vkusné a funkční

Toto hřiště je navrženo tak, aby sloužilo jak začátečníkům, tak pokročilým nadšencům tohoto dynamického sportu. Plocha hřiště měří téměř 16x12 metrů a je určené dětem od sedmi let. Na ploše téměř 200 metrů čtverečních se nacházejí speciální betonové zídky, kovové sestavy z trubek pro balanční cvičení a gymnastiku, a dřevěné stěny pro šplhání, které simulují městské prostředí.

Hřiště umožňuje pohyb ve spodní, střední i vyšší úrovni a obsahuje prvky pro parkour a workout. Navíc je celé vyrobeno z recyklovatelných materiálů, což z něj činí ekologické řešení.

Parkourové hřiště u Bydlení Brandýs

Parkourové hřiště v Brandýsu nad Labem je dalším příkladem toho, jak moderní infrastruktura může obohatit komunitní život a nabídnout obyvatelům nejen kvalitní bydlení, ale i skvělé možnosti pro volnočasové aktivity. 

V současné době se bude na tomto parkourovém hřišti ještě dodělávat několik úprav včetně instalace dalších cvičebních prvků. V celé své kráse bude pro návštěvníky připraveno zhruba v polovině července letošního roku.