Přilož ruku k dílu - získej stabilní práci

První obyvatelé projektu Zahrady Gallas zvelebují komunitní zahradu

Projekt Zahrada Gallas se skládá ze sedmi domů, které odděluje revitalizovaný Františkovský potok. Tento projekt je navržený anglickým architektonickým studiem Chapman Taylor a vychází z blízkých prvorepublikových vil. Domy budou maximálně šestipodlažní s 45 byty, což zajišťuje soukromí a prostor mezi domy.

A protože my v KASTENu se neflákáme, budoucí obyvatelé domů se mohou těšit na své vysněné bydlení dříve, než bylo původně v plánu. Nastěhovat se budou moci již během letošního podzimu.

Oficiální založení komunitní zahrady

Okolí domů nabídne zahradu s dětským a workoutovým hřištěm, grill pointy, plácek na jógu, pétanque, relaxační zónu, servis point pro kola a další vybavení. V blízkosti jsou dostupné obchody, lékaři, školy a školky. Většina bytů bude mít terasy či balkony, některé s výhledem na Ještěd.

Oficialni zalozeni komunitni zahrady

Zástupci města se spolu s novými obyvateli tohoto moderního rodinného bydlení sešli, aby oficiálně založili komunitní zahradu, která bude příjemným místem pro život. Dne 22. května bylo v areálu projektu vysazeno celkem 13 stromů, mezi nimiž jsou například břízy, kaliny, jerlíny, javory či jinany. V plánu je také vysazení trvalkových záhonů a sadů. Jablečné či třešňové sady ještě více zpříjemní obývání zahrad, místo ale bude i na založení záhonů se zeleninou.

Tiché, bezpečné a krásné místo pro život

Družstevní byty jsou z 80% prodané, nicméně do konce příštího roku bude dokončena i druhá etapa projektu a tak budou mít zájemci opět možnost využít pestrého výběru družstevního bydlení. Kompletní projekt zahrnující všech 7 bytových domů by měl být hotový do konce roku 2027. Bydlení nabízí tichou a bezpečnou lokalitu s dostatkem kontaktu s přírodou ale i skvělou dostupností všech služeb. Nabídka zahrnuje jak rodinné, tak menší byty. V současné době je možno navštívit ukázkový být, který je opatřen veškerým vybavením.