Práce ve stavebnictví?

Právě stavíme komplex pro seniory – Rezidence RoSa Liberec

Liberečtí senioři budou mít již na jaře 2022 jedinečnou příležitost využívat služeb rezidence RoSa, která nabízí bydlení v krásném, moderním bytě, přímou dostupnost nejrůznějších služeb a bohatý kulturní a společenský život. Se stavbou v centru města právě začíná zkušený tým naší společnosti KASTEN.

Pokračování úspěšného projektu

Již víc jak 6 let skvěle funguje projekt rezidenčního bydlení pro seniory Rezidence Rosa v Střelniční ulici v Praze, který nabízí nejen stylové a praktické bydlení, ale také mnoho služeb a smysluplných volnočasových aktivit. Další, v pořadí druhá realizace tohoto ojedinělého konceptu, začíná probíhat v Liberci, kde vznikne komunitní a mezigenerační centrum s bydlením a službami pro seniory, které bude postaveno v samotném centru města.   

Koncept ideálního bydlení

Naproti krajskému úřadu, na pozemku bývalých libereckých Montážních závodů, vyrůstá velký komplex budov, jehož výstavba je rozdělena na tři etapy. Každá z etap má své specifické využití a různé investory, ale architektonický návrh je jednotný, navržený architektonickou kanceláří Radima Kousala. První etapu představují tři budovy s již téměř dokončenými byty k prodeji do osobního vlastnictví, druhou jsou tři budovy stavěné za účelem družstevního bydlení a třetí etapou je právě stavba rezidence RoSa, kterou od září 2020 staví KASTEN, stejně jako první, pražskou RoSu.

Položení základního kamene stavby

Projekt RoSa Liberec nabízí seniorům multifunkční zázemí, kde můžou bydlet ve svém a zároveň využívat služeb praktického lékaře, fyzioterapeuta, psychologa, zajít si na masáž, kosmetiku, manikúru nebo se dobře najíst v kvalitní restauraci. Zároveň budou v rezidenci probíhat různé vzdělávací programy, přednášky, kurzy, zdravotní cvičení, koncerty, výstavy a další služby, které budou moci využívat i lidé z okolí. To vše pod jednou střechou.

Stavební a architektonické ztvárnění

Principem architektonického řešení jsou dvě osmipatrové věže, kde jsou umístěné jednotlivé byty o velikosti 1+kk a 2+kk. Tyto věže jsou propojeny čtyřpodlažní budovou s mezaninem, kde je umístěná restaurace, knihovna, společenský sál i komerční prostory. Byty mají vlastní hygienické zázemí s WC a koupelnou, kuchyňský kout a také balkón. Výhled bude nabízet pohled do bohaté zeleně, což bylo jedním z hlavních záměrů architekta Radima Kousala. Původně byla plocha zeleně na pozemcích téměř nulová, návrh počítá s 2 500 metry zelených ploch. Parkovací místa komplexu, kde se RoSa právě staví, jsou řešená jako krytá a jejich střechy budou využité pro zahrady, hřiště a relaxační prostory, které také zatraktivní celé okolí i výhled z bytů. Parkování je řešeno i na venkovních odstavných plochách a samozřejmostí je bezbariérový přístup ke všem částem rezidence.

Zakládání stavby vrtáním pilot

Velký zájem

Propojovat generace a vytvořit prostor k bydlení s místy pro sociální a společenský kontakt, je hlavním cílem tohoto krásného projektu, kterého zakladatelkou je paní Anna Ježková. Seniorů přibývá a proto realizace, jako je tato, je víc než vítána.

S potěšením odevzdáme celou stavbu do užívání pro její první obyvatele již na jaře 2022.