Přilož ruku k dílu - získej stabilní práci

Oslavujeme! Společnost KASTEN získala ocenění Stavba roku 2023

Stavební společnost KASTEN s potěšením oznamuje, že naše odhodlání k dokonalosti a inovacím bylo opět oceněno. Jsme poctěni, že jsme zvítězili v prestižní soutěži Stavba roku 2023. Naše nadšení realizovat výjimečné projekty se vyplatilo a my děkujeme všem, kteří se na oceněném projektu podíleli.

KASTEN získala ocenění za projekt Bytový dům Oáza a Rezidence RoSa v Liberci.

Soutěž Stavba roku, kterou pořádá Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu, Českou komorou autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě a Svazem podnikatelů je prestižní akcí, která oceňuje výjimečné úspěchy v oblasti stavebnictví. Soutěž má kořeny už v roce 1992 a hlavním důvodem byla potřeba, formulována Nadací ABF a Svazem podnikatelů se stavebnictví v ČR, zavést hodnocení a prezentaci celkové kvality stavby. O titul letos soutěžilo 110 přihlášených staveb z celé České republiky a 2 zahraniční stavby.

Tato soutěž tedy oceňuje projekty, které prokazují vynikající výsledky v oblasti designu, stavebních technik, udržitelnosti a celkového přínosu pro stavební prostředí. Již 31. ročník Stavby roku probíhal v pátek 24. listopadu 2023 v pražském Rudolfinu.

Odborná porota Stavby roku 2023 byla složená ze zástupců jednotlivých vypisovatelů. Pracovala ve složení Ing. arch. akad. arch. Jan Vrana, předseda poroty, Ing. arch. Martina Hovořáková (Nadace ABF), Ing. Renata Zdařilová Ph.D. (ČKAIT) a doc. Ing. Jan Pašek Ph.D. (SPS) a prof. Ing. arch. Zdeněk Jiran (MPO). Porota navštívila v rámci hodnocení během července a srpna všech 110 přihlášených staveb a najela přes 6 531 km. Na cestě s porotou všechny stavby dokumentoval filmový štáb. Porotci i rada programu se shodují v konstatování, že právě osobní návštěva na všech staveb je pro práci poroty a expertů klíčová a nenahraditelná.

A mezi vítězi jsou...Bytový dům Oáza a Rezidence Rosa!

Jiří Bureš přebírá za KASTEN cenu Stavba roku 2023

Družstevní bytový dům Oáza v Centru v severočeském Liberci vznikal od roku 2018 na místech bývalého brownfieldu. Nyní krásně doplňuje centrum města a nabízí několik věžových bytových domů včetně nebytových prostor a parkovacích míst a různých služeb. Oáza je v těsné blízkosti Rezidence RoSa, která se začala stavět v roce 2020.

Residence RoSa v Liberci nabízí komunitní bydlení aktivním seniorům, kteří chtějí žít společenský život v krásném a bezpečném prostředí. RoSa nabízí pocit bezpečí a sounáležitosti ale nabízí také kulturu, společenské vyžití a různorodé aktivity, které zpříjemňují život jak nájemníkům, tak lidem zvenčí. Mimo jiné je tu možnost navštívit také kadeřníka, masáže, restaurace či obchod nebo využívat různé lékařské péče.

 „Když s tím Kasten přišel, vůbec jsem nevěřila, že bychom takové ocenění mohli dostat. O to více si vážím ceny získané od odborné poroty. Dodá nám to sílu do dalších projektů, které realizujeme v podobném duchu,“ říká Anna Ježková, zakladatelka Rezidence RoSa.

"I když jsme na tento úspěch nesmírně hrdí, uvědomujeme si také, že by nebyl možný bez důvěry a podpory našich klientů a partnerů. Jsme vděční za možnost spolupracovat s vizionářskými klienty, kteří sdílejí náš závazek ke kvalitě a inovacím, stejně jako s talentovanými odborníky, kteří po našem boku pracovali na proměně vize ve skutečnost" dodává skromně Jiří Bureš, ředitel a prokurista společnosti KASTEN.

Při oslavě tohoto milníku zůstáváme pevně odhodláni plnit naše poslání posouvat hranice možností ve stavebnictví. Naše motto je „Za skvělou stavbou pečlivá firma“ a proto budeme i nadále usilovat o dokonalost ve všem, co děláme, a využívat naše odborné znalosti, kreativitu a vášeň k vytváření budov, které inspirují, obohacují a přetrvávají. 

Srdečně děkujeme za tuto prestižní poctu a všem, kteří přispěli k našemu úspěchu. S tímto oceněním jako inspirací se těšíme, že se pustíme do nových projektů a budeme pokračovat v pozitivním ovlivňování stavebnictví i mimo něj.

 Stavba roku 2023 v Rudolfinu