Přilož ruku k dílu - získej stabilní práci

Developer GARTAL zahájil stavbu energeticky úsporného bytového domu na Spořilově

10.07.2020 (Zdroj: vecerni-praha.cz 07/20)

Na pražském Spořilově v ulici Choceradská položila 2. července developerská společnost GARTAL základní kámen nového bytového domu s názvem View Spořilov. Projekt, který byl díky nízké energetické náročnosti domu zařazen do kategorie A – mimořádně úsporná budova, získal v roce 2018 cenu Realitní projekt roku. Bytový dům View Spořilov, který bude dokončen v prvním kvartálu 2022, se díky své výšce 31 metrů a deseti podlažím stane nepřehlédnutelnou dominantou okolí. Výstavbu zajišťuje stavební společnost KASTEN.

Bytový dům View Spořilov developera GARTAL v pražských Záběhlicích nabídne zájemcům o bydlení 68 bytů od velikosti 1+kk po 3+kk s podlahovou plochou 35 až 79 m2. Cena bytových jednotek začíná na 3 500 000 Kč. Developer nabízí kupujícím také vlastní zvýhodněný hypoteční úvěr. „Byty menších rozměrů doporučujeme jako vhodnou investici k dalšímu pronájmu. U bytu 1+kk s balkonem lze GARTAL hypotéku získat již od splátky 8 356 Kč měsíčně. Garantovaný nájem je pak zhruba 10 328 Kč, tržní nájem odhadujeme na 12 150 Kč,“ říká Ing. Rostislav Petchenko, spoluzakladatel a generální ředitel společnosti GARTAL.

Spořilov

Všechny byty v projektu View Spořilov mají prosklené balkony, ty v nejnižším nadzemním podlaží zase soukromé předzahrádky. Budova je velmi šetrná k životnímu prostředí a její obyvatelé se tak navíc mohou těšit na úspory energie. „Byty v projektu View Spořilov budou vybaveny francouzskými okny, která zajistí maximální propustnost denního světla. Osazena budou navíc tepelně izolačními skly se zvýšenou neprůzvučností. Dalšími výhodami jsou silné zateplení celé budovy a podlahové topení, díky kterému se v bytech nebude tvořit suchý vzduch a vířit prach,“ popisuje Jan Kuchař, výrobní ředitel společnosti KASTEN, která má na starosti stavební práce. Kolem domu budou vybudované také speciální nádrže na dešťovou vodu, které odlehčí kanalizaci města.

Pod domem bude majitelům bytů k dispozici 47 parkovacích stání. Pro podporu okolí, které se dlouhodobě potýká s nedostatkem parkovacích míst, bude v rámci výstavby na místě vybudován také parkovací dům s vlastním vjezdem a kapacitou 102 krytých a 11 venkovních parkovacích stání. Jejich prodej není podmíněn nákupem bytových jednotek ve View Spořilov a může si je pořídit jakýkoliv zájemce. Cena jednoho stání začíná na 389 000 Kč. „Zájem o nákup parkovacích míst vedle projektu View Spořilov je obrovský. Již nyní je vyprodáno 70 % kapacity garážového domu. O stání projevují zájem převážně lidé ve věku 40 až 55 let bydlící v nejbližším okolí,“ uzavírá Ing. Rostislav Petchenko.

vizualizace Spořilov

V okolí domu je veškerá občanská vybavenost. V bezprostřední blízkosti se nachází školy, školky, obchodní domy, parky i sportoviště. Nejbližší autobusová zastávka je přímo za domem, stanice metra C Roztyly je vzdálená pouze dvě minuty autobusem.

GARTAL je developerská a investiční skupina, která zahrnuje GARTAL Holding a.s. a další právnické osoby, které spojuje společná obchodní značka. Skupina GARTAL se zabývá zejména rezidenční výstavbou bytových domů v Praze a jejím blízkém okolí a na realitním trhu působí již od roku 2002.

Kompletní článek si můžete přečíst na odkazu zde.