Práce ve stavebnictví?

Výtahy

REKONSTRUKCE VÝTAHŮ

Především ve starších panelových a bytových domech se často setkáváme se zastaralými výtahy, které dávno nesplňují požadavky na bezpečnou přepravu osob. Také zde čas od času dochází ke zraněním. Modernizací výtahů lze takovým rizikům předcházet.
Rekonstrukci podléhá i výtahová šachta, která také někdy neodpovídá platným předpisům. Ve starších bytových domech se například ještě objevuje pletivová šachta, která se dnes nahrazuje pevnými materiály.

Bezpečnost

Výtahy jsou přísně posuzovány pravidelnými inspekčními prohlídkami a všechny nedostatky a závady se dokumentují ve výsledné zprávě. Jednou z podstatných věcí z hlediska bezpečnosti je instalace vnitřních dveří, které ve stávajících výtazích někdy chybí. Stále častěji je také požadována montáž nehořlavé kabiny.

 

 

 

Termín

Víme, jak je pro klienty při rekonstrukci výtahu důležitá doba, po kterou není výtah funkční. Přece jen jde o narušení každodenního rytmu a pohodlí obyvatel, především těch, kteří bydlí ve vyšších patrech. Proto je cílem zkušených montážních pracovníků společnosti KASTEN provést rekonstrukci v co nejkratší možné lhůtě, ale samozřejmě za přísného dodržení všech technologických postupů.

Parametry

Typ výtahu se vybírá na základě parametrů dané výtahové šachty. Základním požadavkem na nový výtah je primárně nosnost, tedy možný počet přepravovaných osob. V panelových domech může dosahovat i 1 000 kilogramů. Další v pořadí bývá rychlost, jakou se výtah bude pohybovat, a důležitým parametrem je také energetická náročnost výtahu.

Kontaktujte oddělení kalkulace staveb společnosti KASTEN, naši odborníci vám rádi poradí.