Přilož ruku k dílu - získej stabilní práci

Soutěž regenerace panelových domů CEEERES 2011

3. místo v soutěži

07.03.2011

Který z revitalizovaných domů je nejhezčí a přináší nejvíc úspor jeho obyvatelům? Všechny opravené domy v republice posoudit nelze, ale ty, které byly letos přihlášeny do dalšího ročníku soutěže regenerací panelových domů s názvem DŮM CEEERES 11 a prošly náročným hodnocením jak u odborné poroty, tak i návštěvníky stejnojmenné konference, ty posoudit můžeme. A vy se nyní můžete podívat, jak to letos dopadlo.

Dům Ceeeres 2001 Havlíčkova 952-6 Mladá Boleslav

Jako každoročně se návštěvníci konference DŮM CEEERES 11 mohli koncem února zúčastnit hodnocení finalistů, které si také vy můžete dnes prohlédnout na fotografiích soutěžních panelů (pod článkem). Cílem vyhlašovatelů soutěže DŮM CEEERES 11, kterým také letos bylo Regionální centrum bydlení o.s. je prezentovat panelové domy, na kterých byla provedena celková regenerace obvodového pláště budovy. Přehlídka staveb napomáhá jak realizačním firmám k jejich prezentaci, tak investorům k získání inspirace a samotným návštěvníkům i jako jedno z vodítek k výběru stavební firmy.
Do užšího výběru se po vyhodnocení prvního kola soutěž, dostalo jedenáct domů. Těchto vybraných jedenáct domů bylo dále hodnoceno přesně v souladu s pravidly, tedy 50% hodnocení bylo na odborné porotě a stejná část na návštěvnících výstavy. Odborníci posuzovali především dvě hodnoty - architektonický vzhled opraveného domu a procenta úspor energií ve vztahu k roku výstavby. Návštěvníci výstavy pak ocenili především vzhled domů a určitě také barevné řešení fasád.

 

Trofeje nejvyšší si odnesli:

1.Místo: společnost SLÁDEK-STAVBY s.r.o. se stavbou Panelový dům Suvorovova 39-51 Plzeň
2.Místo: společnost IZOLTECHNIK CZECH s.r.o. se stavbou Stoupající 785-786 Praha 9 Prosek
3.Místo: společnost KASTEN spol. s r.o. se stavbou Havlíčkova 952-6 Mladá Boleslav