Přilož ruku k dílu - získej stabilní práci

Viničná, novostavba bytového domu v centru Mladé Boleslavi

Postavili jsme pro Vás moderní bydlení v centru města automobilů.

Lokalita:
Viničná 1479-1480, Mladá Boleslav
Investor:
KASTEN spol.s r.o.
Termín:
10/2015-03/2017
Investiční náklady:
neuvedeno
Schovat mapu

Fotogalerie projektu / 27 fotografií

Popis realizace

Společnost KASTEN staví nízkoenergetické bytové, polyfunkční a rezidenční domy. V projektech vystupuje jako investor, developer i generální dodavatel stavby. Dovolujeme si Vám představit již dokončený projekt Viničná. 

Lokalita

Bytový dům Viničná je svým umístěním na jižním okraji Mladé Boleslavi velmi dobře dopravně dostupný z rychlostní komunikace R10. Z Viničné ulice se lze jednoduše dostat do centra Mladé Boleslavi, tak i za 30 minut do Prahy. Lokalita Viničné ulice je klidná a svým vhodným umístěním nabízí jak dostupnost centra města včetně služeb, tak i pohodlí stávající vilové zástavby s blízkým přírodním parkem Štěpánka.

Pozemky vybrané pro stavbu bytového domu se nacházejí v širším centru města Mladá Bolesla v na rozhraní stávající zástavby rodinných domů, bytových domů a občanské vybavenosti (nákupní centrum, škola, mateřská škola, pošta, plavecký bazén, zdravotnické zařízení). V nejbližším okolí je hlavní městský park Štěpánka. Svým severovýchodním okrajem sousedí pozemky s Viničnou ulicí, na se verozápadě navazuje na sousední novostavbu bytového domu, který svým štítem přiléhá k hranici pozemku, na jihozápadě, jihu a jihovýchodě jsou zahrady sousedních rodinných domů.

O projektu

Společnost KASTEN si dovoluje představit projekt novostavby bytového domu ve Viničné ulici. Bytový dům Viničná je charakterizován vysokým standardem provedení v atraktivní lokalitě parku Štěpánka v Mladé Boleslavi. Celkem je v objektu navrženo 14 bytových jednotek v uspořádání 1+kk až 3+kk. Byty jsou vybaveny garážovým stáním, sklepem, terasou, balkónem nebo předzahrádkou.

Bytový dům Viničná je novostavbou o třech nadzemních a jednom podzemním podlaží, svým umístěním v uliční čáře navazuje na stejně umístěné objekty ve Viničné ulici a uzavírá uliční frontu směrem do křižovatky s ulicí Na Celně, kde vytváří výrazný nárožní prvek. Výškové řešení respektuje kontext okolní zástavby, kterou navrhovaná stavba nepřevyšuje.

Nejnižší podlaží, které díky konfiguraci terénu z části vystupuje v uliční f asádě nad terén, je řešeno jak o „podnož“ celé stavby, která je odlišena od vyšších podlaží kamenným obkladem, případně odlišným barevným řešením. V zahradní fasádě se výrazně pohledově uplatňují balkóny a terasy s výhledem do okolní zeleně.

Fasáda nejvyššího ustupujícího podlaží bude obložena dřevěnými nebo laminovanými deskami imitujícími dřevo, obklad je v půdorysu i v pohledu zakřiven, což přispívá k výraznému odlišení tohoto podlaží od zbývající části budovy.

V suterénu jsou navrženy parkovací stání, sklepy, vstupní a technické prostory. V objektu jsou na vrženy dvě komunikační jádra se schodišti a výtahy zabezpečující komfortní přístup k bytovým jednotkám jak od hlavního vstupu, tak i z prostoru parkovacích stání.
Líbí se vám naše realizace a chcete se s ní podělit?