Přilož ruku k dílu - získej stabilní práci

Terasa Blues 2017

Ahoj kamarádi a přátelé dobré hudby.

S konečnou platností víme, že nám nic nebrání letošní 3. ročník festivalu Terasa Blues uskutečnit a tak vás všechny srdečně zveme na 17. června do příjemné restaurace Terasa na břehu Labe v Neratovicích. Tak jako vloni Vám, kamarádům a příznivcům dobré hudby, postupně představíme všechny kapely, které se na letošním 3. ročníku představí.

Vorasband

Tato parta se dala dohromady v roce 2012, ale do dnešního dne prošla mnohými změnami jak personálními, tak repertoárovými. V zásadě však stále vychází z českého "bigbítu" a blues. Pilířem kapely je bubeník Venca Vorasický (odtud Vorasband). Členy stálého jádra jsou pak kytarista Michal Jelínek a zpěvák (a příležitostný kytarista a hráč na foukací harmoniku) Roman Kroužecký. V únoru letošního roku kapelu doplnil baskytarista Láďa Přitasil. Repertoár má Vorasband postaven na převzatých písních Vladimíra Mišíka, Stanislava Kubeše a Olina Nejezchleby. Vzhledem k nástrojovému obsazení se však kapela snaží o vlastní projev.

Shout The Blues Band

je z Chotěboře a která bluesovou muzikou žije takřka dvacet let. Kapelníkem je Libor Lorenc, hraje na elektrickou i akustickou kytaru a zároveň kapelu vede. Je to silná osobnost a výborný kytarista. Na bicí hraje Jan Myška. Na baskytaru hraje Jan Cakl. Manažerkou a hlavně skvělou zpěvačkou je Kateřina Agudelo Ramirez.

PriminivesGroup

Hot Bohemian Blues Quartet

zkráceně Hot BBQ. Frontmanem kapely je Allan Harris. Pochází z Bostonu a jeho cílem je autentický přednes bluesových standardů jak ve zpěvu, tak i ve hře na foukací harmoniku. Kapelníkem a baskytaristou je Tóno Ďuratný. Za bicími najdeme Kamila Němce, který mimo jiné hraje s kapelami Four Horses, RHCP Californication Tribute, Doggybag a jinými. Kytaru pak hraje nejmladší člen kapely Adam Weiss

St. JOHNNY

což  je jediná kapela v ČR hrající jump-blues 50tých let. St. JOHNNY (Stehlík Jan, 1975, Plzeň) založil kapelu v roce 2005, inspirován svými cestami po USA. Jeho syrový pěvecký projev, stylová hra na kytaru a záliba ve starých aparátech jsou zárukou autentického bluesového zvuku jeho kapely. V jeho repertoáru najdete jak vlastní tvorbu, tak i osvědčené bluesové standardy. St. JOHNNY vystoupil v roli předskokana bluesových legend Charlieho Musellwhitea, Lurrieho Bella, Paula Lamba, Any Popovic a dalších. Dále doprovázel amerického zpěváka a kytaristu Brenta Moyera na jeho Evropských turné. Kapela vystupuje doma i v zahraničí (Rakousko, Německo, Polsko, Srbsko, Maďarsko, Slovensko) a vydala tři CD.

Luboš Andršt Blues Band

Luboš Andršt

Představovat Luboše Andršta je tak trochu nošením dříví do lesa. Jeho kytarové mistrovství je zaznamenáno na 45 albech, na kterých můžete najít přes 90 jeho původních skladeb. Nyní vystupuje se svým BLUES BANDEM, s jazzovým kvartetem LUBOŠ ANDRŠT GROUP a také s Michalem Prokopem v jeho Framus Five a projektu Unplugged. Je autorem hudební publikace Jazz Rock Blues (Supraphon 1988 / Muzikus 1995), lektorem hudebních seminářů pro kytaristy a autorem vzdělávacího pořadu České televize „Kytarová klinika“. Během 45 let postupně spolupracoval s celou špičkou české jazzové i rockové scény (M. Prokop, M. Kratochvíl, J. Hrubý, J. Stivín, R. Dašek, E. Viklický, M. Svoboda aj.), ale vystupoval také se zahraničními osobnostmi ( P. Lipa, Toto Blanke, Ignaz Netzer, Tonya Graves, Dana Gilespie, Tadeusz Nalepa, Paul Jones, Katie Webster). V roce 1998 byl zvláštním hostem B.B. Kinga při jeho koncertu v Praze. Původně plánovaných 5 minut společného vystoupení se protáhlo na půl hodiny. V červenci 2000 ve Zlíně si během koncertu B.B. Kinga oba společně zahráli opět.

The PRIMITIVES Group

Po téměř 50-ti letech se na česká i evropská pódia vrací kult československé psychedelic music, skupina The PRIMITIVES Group, která vždy plnila stránky hudebních časopisů, poutala pozornost hudebních kritiků a přiváděla v úžas fanoušky. Primitivové, později Primitives Group hráli písně, mimo jiné, od skupin The Doors, Fugs, Pretty Things, Jimi Hendrixe, Animals nebo Mothers of Invention. Přínos Primitivů a jejich velice silný vliv na české hudební scéně je málo doceněný a téměř nezdokumentovaný. Jako první na světě používala líčidla, převleky, projekce a ohnivé efekty. Na The Primitives Group navázala v sedmdesátých letech skupina Plastic People of the Universe.


Vstup s podporou KASTENu a dalších parterů na festival VOLNÝ!