Přilož ruku k dílu - získej stabilní práci

Terasa Blues 2015

20. 06. 2015 Neratovický svěží, ale energicky vydatný hudební koktejl

Přijďte s námi přivítat léto v náruči víkendové pohody a ve společnosti skvělé bluesově laděné muziky. To vše v blízkosti řeky Labe v příjemném venkovním prostředí neratovické Restaurace Terasa tedy s výborným jídlem a pitím na dosah ruky. Namíchali jsme hudebně svěží ale energeticky vydatný koktejl z kvalitních surovin a ingrediencí od zkušených interpretů v jejichž žilách koluje blues rock a žánry přidružené...

Pozvánka Terasa Blues


Festivalem bude provázet šarmantní dáma a zkušená moderátorka v jedné osobě Blanka Malá (rádio Černá Hora, rádio OK, Český rozhlas Hradec Králové, TV Nova, Galaxie, The Legends Rock Fest 2012 - 2014)

HUDEBNÍ PROGRAM:

GARDEN PARTY letos opět aktivní staronová říčanská super skupina velmi ostřílených muzikantů v čele s fenomenálním bubeníkem Pavlem Skalou (ex - OK Band, Luboš Pospíšil & 5P, Vladimír Mišík & Etc…,Žentour, Ivan Hlas & Nahlas, Anna K., Marsyas, Mefisto...) se kterou v minulosti vystupovaly i známé vokalistky Blanka Šrůmová (Tichá dohoda) a americká bluesová perla Juwana Jenkins !

One ROAST and the Others. blues band z Kutné Hory a jejich živelně podané bluesové standardy v rockovém pojetí s častým zařazením skladeb známých v podání Garyho Moora nebo rocková klasika od Carlose Santany, Jimmi Hendrixe, atd.

BAD tato mělnická kapela hraje od roku 2002 rockové písničky s nádechem southern rocku a blues. Hrála na mnoha významných hudebních festivalech v Česku jako je Rock for People a Open air v Trutnově. V roce 2004 se stala vítězem celostátní soutěže rockových kapel Rock Nymburk.

SHIVA je pražská rocková parta s výraznou vokalistkou. Po pár letech se vrací na podia v novém energickém obsazení s výbornými muzikanty s novými písničkami i osvědčenými hity. Nová Shiva se dala dohromady začátkem roku 2015 a její posilou se stal zkušený basák s mohutným zvukem Medvěd Ivan (ex-Zikkurat,ex- Little Fish).

Ivan Hajniš ... I.van Harpman Still Living Blues Harp Legend
je český bluesový zpěvák, kytarista, hráč na foukací harmoniku a v neposlední řadě legenda československého undergroundu. V 60. letech byl frontmanem kultovní kapely The Primitives Group české psychedelic rockové skupiny, která je označována za první na světě, která na pódiu používala ohňové a kouřové efekty. Skupina byla velice populární už od svého založení v roce 1965 až do roku 1969, kdy Ivan Hajniš emigroval do Švédska. Ivan na hudbu nezanevřel naopak věnuje se jí stále velmi aktivně dodnes a přidal k ní také převážně z osobních zážitků emigranta sestavenou i zdařilou publicistickou činnost.
Koncertuje po celé Evropě a často také reprezentuje Českou republiku na významných mezinárodních událostech jako jsou Ballerup International Music Festival (Dánsko), 20. Výročí pádu Berlínské zdi (s německou kapelou Mr. Speiches Monokel Blues Band) a řadě dalších.
Ivan Hajniš si také zahrál s jedním z nejúspěšnějších trumpetistů světa Wyntonem Marsalisem (USA). Je pravidelným hostem na lodích plujících mezi Švédskem, Německem, Finskem a Estonskem. Vidět jste ho mohli také v televizi jak švédské, tak v české a to v pořadech Blues ze Staré Pekárny, Večírky Semaforu, Big Beat, Fenomén Underground atd.

Pozvánka Terasa Blues

Folimanka Blues je rocková kapela s více než dvaceti letou historií. Hraje dramatický rock plný emocí, pro který je někdy používán i termín rockový šanson, ovšem pořádně ostrý a tvrdý. Tvrdost nevidí kapela ve zkreslenosti kytar ale právě v syrovosti a opravdovosti emocí. FB jde v této emoční nabitosti až na samu hranu, až na krev. Hraje silné písně především o beznaději a trpkých partnerských vztazích, texty jsou okořeněny drsným až cynickým humorem. FB umí hrát se vtipem, ale rozhodně nejde o lehkou zábavu, spíše o pořádnou porci bolesti a promyšleného rockového nářezu. FB hraje v mezinárodní sestavě muzikantů, sesbíraných od západu Čech až po východ Slovenska. Vydala 4 CD a koncertovala nejen po celém Česku, ale i v dalších pěti zemích. Při jejích koncertech se lidé nejen dobře baví, ale občas je i zamrazí.

Vstup na festival s podporou KASTENu VOLNÝ !