Přilož ruku k dílu - získej stabilní práci

Svět ticha - Ozvěny 39. ročníku festivalu PAF Tachov

SVĚT TICHA 2017

oslavy potápěčských filmů a fotografií prezentovaných na 39. ročníku festivalu PAF Tachov je opět za námi. A jaký byl?

Je pátek, 2.6.2017, Společenský dům Neratovice

Vernisáž, jak se již stalo tradicí, startuje hudebním vystoupením. Tentokrát nás svým podmanivým blues po srdci pohladil místní VorasBand.

Vorasband

Bez povšimnutí nezůstal logicky ani připravený raut.

Krátce po18 hodině zahajuje trio pořadatelů Liška, Kocourek, Švejda již 7. ročník výstavy fotografií zobrazujících podvodní život jak ve slané, tak i ve sladké vodě. Vítají všechny přítomné a představují program večera a hlavního hosta večera, legendu českého potápění, cestovatele a konstruktéra Pavla Grossa. Oslava potápění byla zahájena.

Přítomní diváci si prohlédli celkem 146 fotografií od autorů z celého světa. Měli náročný a zodpovědný úkol. Hlasovat o tři nejlepší fotografie. 

V divácké soutěži více jak 120 hlasovacími lístky zvítězila fotografie Michala Černého, na druhém místě se umístila fotografie Fábia Strazziho z Itálie a na třetím  fotografie od Michala Štrose. Keramické ceny z dílny Lucie Bauerové budou jistě pro vítězné autory nečekaným překvapením. 

Ve 20 hod byla zahájena v Malém sále videoprojekce. Promítnut byl snímek Milana Czapaye s názvem Voda – pramen života a snímek Vlasty Urbana s názvem 10 000 mil od Hříměždic.

Poté se již přeplněný sál konečně dočkal besedy s Pavlem Grossem, projektantem hloubkových ponorek a účastníkem expedice Xénie. Beseda se protáhla až do 22 hodiny a přítomní se rozcházeli s dobrým pocitem vyjímečné akce. Ti opravdu šťastní si jako památku na tento večer odnesli Pavlovu knihu Hlubiny a posedlosti, která magický svět modrozelených hlubin dokonale popisuje. 

Výstava fotografií potrvá až do konce srpna.

Děkujeme za přízeň sponzorům a partnerům, bez jejichž nezištné pomoci, by tato akce nikdy nebyla.

Klub rekreačních, sportovních a technických potápěčů Skryté světy z.s