Přilož ruku k dílu - získej stabilní práci

Skvělé úspěchy SK karate Shotokan Neratovice za rok 2013!

Sportovní klub karate Shotakan Neratovice i v letošním roce dokázal, že patří mezi špičku v tomto sportu a svoje úspěchy slavil i za hranicemi České republiky. 

Nápad podpořit děti a mláděž v tomto sportovním odvětví vznikl již v roce 2008, kdy nás oslovilo vedení klubu s prosbou o sponzorský dar. Nápad se vedení naší společnosti natolik zalíbil, že naše spolupráce trvá dodnes. Jsme pyšní, že mladí karatisté z Neratovic hrdě reprezentují svůj klub a zároveň i Českou republiky na mezinárodním poli. I letošní rok nebyl výjimkou a Shotakan si může zapsat další významné úspěchy v tomto sportu.

Ani z letošního ME karate J.K.A nepřijeli reprezentanti státní reprezentace a členové Shotokanu Neratovice-Hloubětín s prázdnou. I přes silnou konkurenci tradičních soupeřů z Ruska, „domácích Srbů", Maďarska, SRN, Norska, Dánska a dalších, dokázali naši odchovanci vybojovat celkem třináct medailí!

Česká republika brala celkem 31 medailí, a v celkovém hodnocení národů obsadila třetí místo. SK Shotokan Neratovice počtvrté za sebou vybojoval na ME téměř padesát procent z celkového součtu medailí, a opět výrazným dílem přispěl k velmi dobrému jménu Českého karate J.K.A v Evropě.

Dalším skvělým výsledkem bylo hned několik umístění v rámci Mistrovství světa World Shotokan Karate Asociations konaném v Liverpoolu ve dnech 27.-29. září 2013. V konkurenci špiček západní i východní Evropy, a reprezentantů z USA, Kanady,Venezuely, Brazílie, Mexika, Ghany, J.Afriky se rozhodně neztratila sedmičlenná výprava z SK Shotokan ( šest závodníků, a jeden coach). Z mistrovství světa přivezla dvě bronzové medaile, jedno šesté až osmé místo, a další tři místa do desítky nejlepších, a opět byla oporou juniorské a seniorské státní reprezentace karate J.K.A ČR.

Nemenším úspěchem je i zvládnutá kvalifikace na Mistrovství České republiky v japonském karate a následný zisk medailí z tohoto mistrovství. Na letošní MČR se nominovalo celkem čtyřicet pět členů SK Shotokan. Jako jeden z mála klubů ČR měli nominované závodníky ve všech věkových kategoriích, jedinou výjimkou byla kategorie seniorek. Bohužel,vzhledem k zdravotním komplikacím nakonec nestartovaly některé „opory klubu medailisté z ME", ve starších žácích, žákyních a v dorostu. I přesto ale dokázali vybojovat přední pozice v téměř všech zbývajících kategoriích.

Ani v letošním ročníku Národní ligy KARATE J.K.A 2013 v kategorii žáků, dorostu a seniorů nenašel SK Shotokan Neratovice přemožitele, a vyhrál s výrazný rozdílem jak žákovskou, tak i dorosteneckou ligu.

Do roku 2014 přejeme všem členům SK karate Shotakan Neratovice hodně zdraví a mnoho dalších sportovních úspěchů!